Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

nepoznati brod

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Hare

Član od: 19 Ruj 2007
Poruke: 45
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pon Jul 02, 2012 8:39 am    Naslov poruke: nepoznati brod Citiraj ovaj komentar

Sa buvlje pijace iz Svajcarske dosao u Sarajevo. Jedra su u losem stanju, pokusao sam ocistiti, ali se skida i boja. Molim za komentar, da li vrijedi na njemu raditi ili da zavrsi u podrumu.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Poruke: 2539
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pon Jul 02, 2012 9:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovako na prvi pogled djeluje nekakva "slobodna" interpretacija španjolskog galijuna ali dosta je teško ovako reć.
Čini mi se da ima nesrazmjerno visok krmeni dio. Sad


Stanje u kakvom je zahtijeva temeljitu restauraciju .
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
2milimetra

Član od: 26 Sij 2011
Poruke: 142
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Jul 02, 2012 9:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nekakav mix Confused
Malo je čudan krmeni dio a i prova .
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
graffa

Član od: 07 Stu 2011
Poruke: 241
Mjesto: velika gorica
PorukaUpisano: Pon Jul 02, 2012 10:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ništa tu ne treba restaurirati osim možda malo urediti konope i obrisati prašinu.
To je karikirani galiun izrađen ne da bude ogledna maketa, već da bude ukras.
Izrađen je vjerojatno iz glave ili sa kakve slikarije i sve su mu karakteristike prenaglašene.
Ploviti ne bi mogao zbog previsokih kaštela.
Slično kao i neke izvedbe naše dubrovačke karake.
_________________
Moja su samo moja dobra i loša djela.
Ostalo je Njegovo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Hare

Član od: 19 Ruj 2007
Poruke: 45
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pon Jul 02, 2012 12:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala na misljenjima. I moje je takvo, da su prenaglasene neke stvari, zato mi se bas i ne svidja.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron