Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Černobil vinjetica
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
marko21vu

Član od: 26 Kol 2010
Mjesto: Vukovar
PorukaUpisano: Sub Lip 23, 2012 6:12 pm    Naslov poruke: Černobil vinjetica Citiraj ovaj komentar

U zadnje vrijeme sve više i više me zanima što se tamo zapravo dogodilo...i sve vezano za Černobilsku katastrofu....ovi znakovi radijacije su postali simbol Černobila/ Pripyata pa sam odlučio i ja jedan izraditi, sve je ručni rad

moj je u zaraslom izdanju, ima raznih oblika, ja sam se odlučio na ovaj
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
CCCP
Administrator
Član od: 14 Ožu 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Lip 23, 2012 10:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro izgleda Very Happy inaće, ako imaš google earth odi na područje elektrane, ima dosta dobrih slika zakeljenih na kartu Wink
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
marko21vu

PorukaUpisano: Sub Lip 23, 2012 10:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala! Gledam ja stalno na google maps i earth, video i slike, ima čak i 3d prikaz nuklearke pa čak i veći dio Pripyata, sav se naježim od tog mjesta, zanimljivo je za izradu vinjeta ili diorama, ovo je bilo pokusno ali zadovoljan sam kako je ispalo Very Happy
Natrag na vrh
CCCP
Administrator
Član od: 14 Ožu 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Lip 24, 2012 2:08 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Trebalo bi otić koji put, prije par godina su navodno otvorili za turiste, određeno vrijeme se smije provest unutra, uz pratnju naravno, to mjesto je doslovno zamrznuto u vremenu, je malo jezivo, al barem za mene je fascinantno i zanimljivo, skoro ko timetravel. Smile Baš ću malo pogledat po netu o tome, pa da počnem šparat Laughing
marko21vu

PorukaUpisano: Ned Lip 24, 2012 10:38 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I ja bi volio otići tamo, mjesto je dosta zanimljivo, jezivo jeste ali razumljivo s obzirom što se dogodilo tamo.....nešto više piše ovdje o obilasku http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/162016/Default.aspx
Natrag na vrh
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pon Lip 25, 2012 11:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U zdravlje svaka čast na ideji,
možda malo tehnići dotjerat lai ukupni dojam zgodan i zanimljiv
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
marko21vu

PorukaUpisano: Pon Lip 25, 2012 11:46 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala, nisam inače zamišljao ovako napraviti no pošto je bilo 3 neradna dana zaredom odlučio sam improvizirat, trebalo je malo drugačije ispasti no dobro je i ovako, moram probati nešto drugo, ima puno slika pa ne znam što da napravim, no bit će nešto Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pon Lip 25, 2012 3:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pa meni izgleda dobra ideja možda mrvicu poradit na detaljima znaka i biljčici dat zlokobniji izgled Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
marko21vu

PorukaUpisano: Pon Lip 25, 2012 5:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

malo ću ga izbljediti, ne previše i dodati malo hrđe, boja će izgledati kao da je isprana s obzirom na godine koliko stoji taj znak tamo, a hrđa će dati efekt da je znak od metala ili čega već
Natrag na vrh
marko21vu

PorukaUpisano: Uto Lip 26, 2012 12:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

sad izgleda bolje, barem meni, što kažete vi? Very Happy Very Happy

bolje ne mogu, ipak je znak od papira
Natrag na vrh
Kekso

Član od: 18 Lip 2011
Mjesto: Bjelovar
PorukaUpisano: Uto Lip 26, 2012 12:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Biljke su sad bolje, no mrlja na znaku nisu nekao uvjerljive.
Ne liče na nekakvu koroziju or something tako da mi je znak
prije bolje izgledao.
Natrag na vrh
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Uto Lip 26, 2012 12:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

biljka i tlo su sada baš kako treba
Natrag na vrh
marko21vu

PorukaUpisano: Uto Lip 26, 2012 12:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

znak možda na slikama ne izgleda uvjerljivo, zapravo uživo jeste, koliko je to moguće, previše boje uništit će znak, bilo bi bolje da je od nekog metala ili nekog sličnog materijala, ovako ne mogu puno napraviti da se nebi oštetio papir ili ako već vi nemate neku ideju kako poboljšati to?
Natrag na vrh
Shinobi

Član od: 05 Pro 2007
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Uto Lip 26, 2012 1:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo budi uspomene na STALKER: CoP...Sjecam se, nakon sto sam ga zavrsio, ni tjedan dana kasnije sam guglao nes i naisao na slike Pripyata, tada me je prosla takva jeza, kad sam vidio koliko vjerno su prenjeli grad u igru, na tren sam se osjecao kao da sam bio tamo. Sto se tice vinjetice, za hrdju na znaki, a da pokusas s par sitnih komadica strugotine, zasiljis ih u znak, malo namocis i pustis da procuri hrdja. Trebat ce neko vrijeme da se to dogodi, ali realnije ne moze Wink
marko21vu

PorukaUpisano: Uto Lip 26, 2012 3:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

sjećam se stalkera, i ja sam ga igrao, što se tiče znaka, mogu probati napraviti to, a možda je bolje da ne diram da nešto nebi otišlo k vragu Wink
o svemu se može pogledati u ovom dokumentarcu, koji je po meni najkvalitetniji od svih koji sam gledao

http://www.youtube.com/watch?v=yiCXb1Nhd1o&feature=related
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma