Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Na kioscima
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 104, 105, 106  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
damacn

Član od: 10 Tra 2012
PorukaUpisano: Sri Tra 11, 2012 10:23 am    Naslov poruke: Totalni pocetnik Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima, evo ovdje sam se tek prijavio , i totalni sam pocetnik u izradi brodova. Poceo sam raditi galijun Sv. Ivana Krstitelj, i do sada sam sklopio 5 brojeva. Do sada sam jako zadovoljan kako je to sve ispalo, inace u zivotu sam radio svasta i mislim da imam smisla za ove stvari. Prvo sam galijun farbao pa lijepio , kad ga drzim u rukama i probam jel dobro zaljepljen, cuje se pucketanje, farbao sam ga sadolinom, odustao sma od toga i kupio ponovo 4 broja i sada ga lijepim ali ne farbam, palube farbam bezbojnim mat lakom, za sada je isapo savrseno, sta mene ovdje zanima, jer vidim da ovdje ima ljudi koji su profesionalci u izradi maketa? kad bih se odlucio kupiti neki brod, jedrenjak u kitu, nemam pojma gdje nabaviti, nemam pojma kako to dolazi jeli isti sistem kao kod deagostinija, volio bih da je sistem gradnje istovjetan kao kod dagostinija, znaci da mi rebra dolaze izrezana laserski, i da ja pomalo lijepim sastavljam turpijam, brusim itd, Ako mi neko moze napisati, gdje se u hrvatskoj mogu nabaviti brodovi u kitu, kolike su cijene, dali to sto kupim u kitu, da li je tu sve ali bas sve za izradu jednog broda kojeg sam kupio , koliko se krecu cijene i tako da mi malo napisete sami sustav kako to sve funkcionira, zahvaljujem vam se unaprijed, veliki pozzz damir
Na kraju evo kako izgleda moj galijun do sada
http://fotozine.org/?knjiga=galerije&poglavlje=706&list=34718&element=510723

http://fotozine.org/?knjiga=galerije&poglavlje=706&list=34718&element=510747
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Tamburash

Član od: 18 Ruj 2011
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sri Tra 11, 2012 10:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bas je nedavno otvorena tema o tome. Ja bi ti preporucio Brodomaketara

http://www.brodomaketar.net/

Kod njega mozes kupiti kit komplete koji su laserski rezani te sve sto je potrebno za izradu jednog jedrenjaka (materijal, savjeti). Ja sam izradio nekoliko njegovih kitova i imam samo rijeci pohvale! I sto je najvaznije, salje za Hrvatsku! Pozdrav!
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Tra 11, 2012 11:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Probaj ovdje:

http://www.marisstella.hr/

Ovi domaći se radu kod nas.

vrsa: poruka promijenjena dana: Sri Tra 11, 2012 11:38 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
willer

Član od: 03 Tra 2012
Mjesto: Omis/Zadar
PorukaUpisano: Sri Tra 11, 2012 11:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam odustao sam od DeAgostinija i od Brodomaketara naručio kit bracere. Tu je i splitska Maristela koja ima po mom laičkom mišljenu kvalitetne kitove.
damacn

PorukaUpisano: Sri Tra 11, 2012 11:41 am    Naslov poruke: damir Citiraj ovaj komentar

Willer je si ti iz Omisa, ja sam jako cesto u Omisu pa ako si raspolozen za neku kavicu, sto se mene tice moze, pozz
Natrag na vrh
Tamburash

Član od: 18 Ruj 2011
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sri Tra 11, 2012 12:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

willer Napisao/la:
Ja sam odustao sam od DeAgostinija i od Brodomaketara naručio kit bracere. .

Pa normalno, nisam lud dati 3000 kn za maketu koju cu sastavljati dvije godine!
Za tu lovu napravim par jedrenjaka!
graffa

Član od: 07 Stu 2011
Mjesto: velika gorica
PorukaUpisano: Sri Tra 11, 2012 12:51 pm    Naslov poruke: Re: Totalni pocetnik Citiraj ovaj komentar

damacn Napisao/la:
Pozdrav svima, evo ovdje sam se tek prijavio , i totalni sam pocetnik u izradi brodova. Poceo sam raditi galijun Sv. Ivana Krstitelj, i do sada sam sklopio 5 brojeva. Do sada sam jako zadovoljan kako je to sve ispalo, inace u zivotu sam radio svasta i mislim da imam smisla za ove stvari.

Baš me veseli da su ljudi zagrizli za Deagostini. Very Happy
Ako si totalni početnik, strpi se sa Deagostinijem jer ćeš pomoću njega naučiti kako raditi drvene modele.
Ako ti se ćini da ide polako, pričekaj neka se sakupi nekoliko brojeva, pa onda sastavljaj. Wink
Što se tiće nabave kitova, na žalost iz vlastitog iskustva moram ti reć da Brodomaketar nije za tebe, jer kod njega moraš puno improvizirati jer kompleti nisu potpuni a upute loše prepisane. I dosta je skup, pa šalje preko autobusnih linija iz Srbije, pa razlike u cijeni i tsl. Confused
Maristela preprodaje strane kitove, ali su oni dosta skupi i moraš znati strane jezike.
Sve u svemu moj savjet ti je da se držiš Deagostinija pa kad na njemu "ispečeš zanat", bit ćemo u EU pa će biti jednostavnije za nabavljat kitove.
Sorry na dugom postu. Smile
Natrag na vrh
damacn

PorukaUpisano: Sri Tra 11, 2012 1:00 pm    Naslov poruke: damir Citiraj ovaj komentar

Hvala graffa na isrpnom pisanju, mislim da cu za sad aostati na deagostiniju ali sam se jako zainteresirao za brodogradnju , jos odavno planiram nesto poceti i evo sada de agostini,moze li mi neko ko zna reci, ovaj jedrenjak koji izdaje deagostini, jel to kako zahtjevan projekt u maketarstvu ili je to nesto lakse, ne milim ga prodavati kad ga zavrsim, ali ako ga zavrsim i bude odradjen dobro kolika bi mu cijena mogla biti, jer sam gledao neke cijene maketa i nemogu da vjerujem do kojih to visina ide, sto ne znaci da nesto pocjenjujem, jasno je meni koji trud, znanje i strpljkenje treba na tome ostaviti, ja ako zavrsim galijun nema sanse da bi ga prodao, vec sada sam se zaljubio u njega, pozz svima
Natrag na vrh
graffa

Član od: 07 Stu 2011
Mjesto: velika gorica
PorukaUpisano: Sri Tra 11, 2012 1:12 pm    Naslov poruke: Re: damir Citiraj ovaj komentar

damacn Napisao/la:
Hvala graffa na isrpnom pisanju, mislim da cu za sad aostati na deagostiniju ali sam se jako zainteresirao za brodogradnju , jos odavno planiram nesto poceti i evo sada de agostini,moze li mi neko ko zna reci, ovaj jedrenjak koji izdaje deagostini, jel to kako zahtjevan projekt u maketarstvu ili je to nesto lakse, ne milim ga prodavati kad ga zavrsim, ali ako ga zavrsim i bude odradjen dobro kolika bi mu cijena mogla biti, jer sam gledao neke cijene maketa i nemogu da vjerujem do kojih to visina ide, sto ne znaci da nesto pocjenjujem, jasno je meni koji trud, znanje i strpljkenje treba na tome ostaviti, ja ako zavrsim galijun nema sanse da bi ga prodao, vec sada sam se zaljubio u njega, pozz svima

Po mojoj slobodnoj procjeni ovo je model srednje kompliciranosti, na tragu interesantnog modela jer na kraju pruža sa jedne strane uvid u unutrašnjost.
Već i zbog toga moraš obojiti rebra.
Najjednostavnije ti je kupiti u apoteci hipermangan u otopini i malo ga razrediti sa vodom pa time bojiti. Nabavi malo svjetlog drva pa probaj po njemu dok ne dobiješ lijepu smeđu nijansu (kad se osuši).
A ako je taj model ćisto urađenih detalja (ćak i bez krpenih jedara što je najteže ćisto uraditi) vrijedi recimo 1500€. Samo je to teško prodati pogotovo u ovakvoj stisci sa novcem.
Svakako se potrudi bez obzira bio za tebe ili prodaju.
Želim ti puno uspjeha.
Natrag na vrh
damacn

PorukaUpisano: Sri Tra 11, 2012 1:14 pm    Naslov poruke: damir Citiraj ovaj komentar

Hvala graffa na odgovoru
Natrag na vrh
damacn

PorukaUpisano: Pet Tra 13, 2012 10:48 am    Naslov poruke: Galijun-Sveti Ivan Krstitelj Citiraj ovaj komentar

http://imageshack.us/f/41/slika001z.jpg/
Ide polako, za sada sam zadovoljan. pozz[/img]
Natrag na vrh
ninoslav

Član od: 03 Ožu 2010
Mjesto: Varaždinbreg
PorukaUpisano: Pet Tra 13, 2012 3:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iako i sam skupljam brojeve DeAgostini-jevog časopisa očigledno da neki pojedinci nisu upoznati sa cijelom pričom,te samo vide koliko taj brod košta.
Ne samo da uz kolekciju od 100 brojeva se sklopi brod već se dobi kompletan alat za izradu tog broda(kist,turpijicu,ljepilo,brusilicu,brusni papir,pincetu,pištolj za čavliće)te nakon 100-tog broja sakupi se i tri enciklopedije koja svaka ima 164 stranice.
Tak da kad se sve zbroji i oduzme po mom mišljenju za početnika u drvenom brodomaketarstvu ovo je prava stvar. Cool

https://www.facebook.com/TanksAndArmouredVehicles
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Yahoo Messenger
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pet Tra 13, 2012 4:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

samo upit: enciklopedija je o brodomaketarstvu ili o brodovima opčenito?
Natrag na vrh
damacn

PorukaUpisano: Pet Tra 13, 2012 5:11 pm    Naslov poruke: damir Citiraj ovaj komentar

o brodovima, ako ima neka knjiga o brodomaketarstvu na netu napisite da skinem, hvala
Natrag na vrh
Damir
Gost
PorukaUpisano: Pet Tra 13, 2012 6:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ninoslav Napisao/la:
Iako i sam skupljam brojeve DeAgostini-jevog časopisa očigledno da neki pojedinci nisu upoznati sa cijelom pričom,te samo vide koliko taj brod košta.
Ne samo da uz kolekciju od 100 brojeva se sklopi brod već se dobi kompletan alat za izradu tog broda(kist,turpijicu,ljepilo,brusilicu,brusni papir,pincetu,pištolj za čavliće)te nakon 100-tog broja sakupi se i tri enciklopedije koja svaka ima 164 stranice.

Nisnoslave, vec 7 stranica ovdje upravo i razgovaramo o tome svemu, naravno da smo spomenuli i "enciklopoedije". Procitaj cijeli topic.

Npr:

kropaček Napisao/la:

1. Ono što je izašlo kao br. 1 nije ni blizu časpopisa a kamoli nećega što se naziva stručnim časopisom. Wikipedia copy/paste

kropaček Napisao/la:

Treća knjižica je izgleda 1. broj časopisa i obrađuje galijune vrlo šturo na 12 stranica teksta i ilustracija.

kropaček Napisao/la:
Hm.. U principu je jedino interesantno (mimo makete) ovih 12. stranica o galijunu.

kropaček Napisao/la:
Ako nastave ovako onda ni tih 12 stranica neće bit zanimljivo jer je sadržaj za djecu osnovnoškolske dobi.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 104, 105, 106  Naprijed
Stranica 7/106

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma