Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

AFV Club - Tiger I Late 1/48
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
xsyxs

Član od: 24 Lis 2009
PorukaUpisano: Uto Velj 21, 2012 3:58 pm    Naslov poruke: AFV Club - Tiger I Late 1/48 Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima evo prošli tjedan sam od kolege Nike kupio od AFV Cluba Tiger I Late. Uz maketu sam dobio i lik by lik workable gusjenice isto od AFV-a te JB Models metalnu cijev (koja je po meni točnija po dimenzijama). Po meni maketa je jako kvalitetna fit dijelova je odličan samo na nekim mjestima ima flasha i nešto za kitat. Jedina zamjerka ide na blatobrane koji su stvarno debeli i još neke sitnice (no pretpostavljam da zbog proizvodnje nisu mogli ni biti tanji). Eto za kraj maketa je stvarno zanimljiva iako nema puno dijelov ( 4 ovira stime da su dva ista i odnose se na točkove te par većih komponenti) te je praktički 90% gotova. Neću više duljiti evo slike pa komentirajte. Very Happy

Evo jedna za usporedbu veličine sa još nedovršenim 1/72 Panzerom IV Ausf H od Revella.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
zilkan

Član od: 26 Stu 2007
Mjesto: oko Bjelovara
PorukaUpisano: Uto Velj 21, 2012 4:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nema se sta previse komentirati, lijepo i precizno sastavljeno Smile
Natrag na vrh
kreso

Član od: 08 Lis 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Velj 22, 2012 4:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

kolega vucko super je Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
xsyxs

PorukaUpisano: Sub Ožu 10, 2012 10:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima evo našo sam malo vremena za maketu i slike. Dodo sam skoro sav metal koji sam dobio uz maketu i dovršio jednu stranu gusjenica. Evo slike pa komentirajte Very Happy

Natrag na vrh
Franc

Član od: 22 Lis 2010
PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 11:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fino izgleda ta maketa, dosta je detaljan odljev. A metalna cijev izgleda tako dobro da bi mi ju bilo žao ofarbati. Čekamo dalje radove.
xsyxs

PorukaUpisano: Sri Svi 02, 2012 5:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima evo duže se vrijeme nisam bavio sa ovom maketom (što zbog škole, što zbog hanomaga kojeg paralelno radim) no pošto sam dovršio kupolu odlučio sam da se malo poigram sa bojom pa sam ju obojo u creveni primer (revell 36 + MM burnt sienna). U početku sam mislio bojati akrilkama, ali sad sam započeo sam enamelkama pa ću i dovršit. Inače trup treba još malo doraditi kao i kotače koje treba pošmiglati do kraja i pripremit za bojanje pa će onda sve biti pobojano no između pauza od učenja se evo igram samo sa kupolom poslje ću ju očistit od par dlačica što je po boji palo i onda ću nabaciti još akrilni sjajni lak tako da poslje kod chipinga se vidi primer. Evo slike pa komentirajte. Very Happy

Ljepi pozdrav Filip.
Natrag na vrh
Tomi

Član od: 25 Stu 2008
PorukaUpisano: Sri Svi 02, 2012 5:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

čini mi se presvijetla ta crvena

PorukaUpisano: Sri Svi 02, 2012 5:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

možda zbog bjeskalice a i više sam puta nanosio boju zbog metalne cijevi da se boja što boje ulovi može se to popraviti nije problem Rolling Eyes
Natrag na vrh
xsyxs

PorukaUpisano: Čet Svi 03, 2012 6:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima evo našo sam vremena za rad. Kupolu sam prešo sa nekim prozirnim sjanim akrilni autolakom koji je ostavio nekakvu teksturu po kupoli Confused no nakon malo poliranja sa 2000 brusnim i bojanja to mi je još i podiglo dojmove jer metal izgleda prirodnije sa tom teksturom. Boja je revell 88 kao osnovna boja preko primera (kojeg nisam dirao jer sam poslje gledo i stvaro je do bjeskalice) neću raditi modulaciju boje jer preko ovoga ide zelena, pa smeđe šare i uz rubove šara opet žuta (naime to je shema od SS-Pz.-Abt. 102 ,Normandy ,1944.) razlog bojanja je taj što kada budem nanosio zelenu u slučaju da fulam negdje neće se viditi crveni primer nego žuta sa kojom ću ionako radit drybrusing po zelenoj poslje. Evo slike slobodno komentirajte. Very Happy

Ljepi pozdrav Filip.
Natrag na vrh
xsyxs

PorukaUpisano: Pet Svi 04, 2012 1:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima evo odlučio sam nabaciti zelenu boju na tenka i napraviti modulaciju malo mi je boja previše tamna ali će to popraviti poslje weathering. Evo slike (koje nisu najbolje jer sam se žurio zbog škole Confused ) pa komentirajte. Very Happy

Ljepi pozdrav Filip.
Natrag na vrh
zilkan

PorukaUpisano: Pet Svi 04, 2012 1:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobra je modulacija. Ako ces ga raditi zelenog, nekim filterom ju malo izjednaci, ali ako ide kamuflaza na njega, izjednacit ce se jos pa je ok ovako
Natrag na vrh
xsyxs

PorukaUpisano: Pet Svi 04, 2012 3:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala budem filter radio kad dovršim bojanje i kada si kupim neki maketarski akrilni lak (nešto tipa MM) nego ima jedan game color od valleja ali se brzo suši...bi li mogo proći sa Mr. Color akrilnim ali mat lakom ne znam dali će biti kakve razlike ionako je mat na kraju a treba mi u biti samo dobar međusloj da boja preživi weathering ?????
Natrag na vrh
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Sub Svi 05, 2012 3:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zilkan Napisao/la:
Dobra je modulacija.

no hard feelings, ali nije.
poanta modulacije nije samo u postshadeu, trebaju biti jasno odvojeni elementi(nazovimo ih tako) jedni od drugih. odnosno, npr. vidi se da si ručke bojao naknadno sa ABom i ima puno overspraya okolo, a onda si uzeo tu svijetli boju pa bubnuo preko sredine krova po nekakvoj čudnoj logici. ako ne možeš raditi elemente preciznije, koristi kist a linije panela trebaju biti granica između modulacija

koristi neki komad papira popus postita da dobiješ graničnik-jako pomaže

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zilkan

PorukaUpisano: Sub Svi 05, 2012 6:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako cemo po MIG-u,ova modulacija nista ne valja. Po meni je modulacija da razbije monotonost jedne boje. A jel ce biti hard edge, soft edge ili overspray sa prugama po duzini razlicitim nijansama boje manje je bitna stvar. Bit je razbiti boju, a ne raditi iskljucivo kako pise u prirucnicima. Taj efekat "modulacije" se koristi u slikarstvu tisucama godina, prije bilo kakvih maketa i airbrusheva. Ali ako zelis dobiti ostrije rubove prelaza koristi papir kako je Lisec rekao

Za daljnji weathering koristi svakako gloss premaz, ako ces se jos igrati uljima po njemu i kada ces praviti wash, bit ce ti neuredan na matt laku, namucit ces se i ispast ce ti musavo i prljavo. Ako nemas gloss lak, uzmi pronto za parkete ili future floor polish sredstvo, jako slicno prontu. Ako nemas ni to, posaljem ti bocicu akrilnog gloss laka, posto imam piksu od kile, ili ako ces biti na Kupu donesem ti

LP

Ilija
Natrag na vrh
xsyxs

PorukaUpisano: Sub Svi 05, 2012 9:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima evo malo preko vikenda potrudio sam se da nanesem i smeđu shemu boje su iste ko i za primer (puno smeđe MM i malo crvene Revell) ima par greškica nije strašno ja sam zadovoljan i bila je uživancija raditi. Slikano je po završetku bojanja pa možda boja djeluje nekako čudno. Slobodno komentirajte. Very Happy

P.S. ....iskreno slažem sa sa kolegom Liscem ni nije neka modulacija, ali ako će mo gledati po iskustvu ovo je meni prvi put da ju radim pa i nisam očekivao neke nazovimo ih zavidne rezultate samo malo za probu da vidim kako će mi ići šta reći nekak se trudim na svoj naćin Rolling Eyes

Ljepi pozdrav Filip
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma