Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

T 34/76, Zvezda 1:35

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 11:09 pm    Naslov poruke: T 34/76, Zvezda 1:35 Citiraj ovaj komentar

Izgleda da ja bez svega mogu al' bez Zvezde i ruskog oklopa ne mogu! Very Happy
Maketu neću opisivat, svi već sve znate... Rolling Eyes
Cijev i Tamiya gusjenice su poklon od kolege Andra, sve ostalo će bit skreč i OOB. Počastio je mene drug Andro još nekim fensi šmensi dodacima za 'Tetku' al' njih sam odlučio sačuvat za maketu nekog kvalitetnijeg proizvođača... Wink

Daklem, radovi ugrubo:

Kupolu sam ugrubo obojao iznutra jer će poklopac bit otvoren ali nisam pretjerano detaljirao jer će pogled u unutrašnjost uglavnom zaklanjat figura tenkista baćuške:

Šupljina između podvozja i gornjeg dijela zatvorena plehom od tube koncentrata rajčice marke "Marinero", pakovanje 200 grama... Very Happy

Ugrubo sastavljeno, još par sitnica i ide primer.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Stefan

Član od: 21 Pro 2007
PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 11:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlican je za sada, samo napred! Very Happy
Natrag na vrh
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 11:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

.....imam jednog u kutiji zvezda.....pratim kao referencu.....budi pun slika i zapazanja... Very Happy
Franc

Član od: 22 Lis 2010
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 11:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uvijek je zanimljivo pratiti kad netko radi T-34.
Brommann

Član od: 05 Velj 2006
Mjesto: Bukovčak Hügel
PorukaUpisano: Sri Ožu 14, 2012 8:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mogao si lijepo bit tiho pa bi ekipa mislila da je ovaj paradajz zapravo nekakav PE set isključivo za Zvezdu!!

Laughing
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Sri Ožu 14, 2012 9:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ček' malo...jel' to Zvijezda radi STZ-jca? Smile

Pitam zato što nikada nisam u rukama imao Zvijezdinu staru Tetku 76 pa ne znam iz prve ruke koja je u pitanju (iskreno...nikada nisam imao čast raditi bilo čiju staru Tetku 76...no, doći će i one na red). Wink
Boris G.

PorukaUpisano: Sri Ožu 14, 2012 9:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jest, to je Zvezdin STZ-jac kojem ipak treba nekoliko preinaka da bi bar približno ličio na nešto.
Pošto ja sve u životu radim naopako Very Happy tako sam i u ovom slučaju prvo sastavio veći dio makete pa tek onda počeo malo istraživat subjekt. Rolling Eyes
Tako sad trebam skinuti zalijepljeni oklop mitraljeza i skrečati da liči na otvor mitraljeza bez oklopa, već sam premjestio svjetlo s boka na prednju ploču a i treba dodati nekoliko varova, al' to ću vidit oće li mi se dat (vjerojatno hoće Wink ). Inače, u podforumu "recenzije"kolega Andro je napisao lijepu recenziju ove Zvezdine makete (koju sam ja naravno pročitao tek nakon što sam polijepio 80% dijelova). Glavom u stol

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
AleksandarMorozov

PorukaUpisano: Sri Ožu 14, 2012 10:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pripazi mu i na guzicu. Naime, otvor je, možda, kvadratan na konkretnom vozilu koje želiš prikazati, a ne okrugao kao na 99% svih ostalih Tetki...što je jedna od specifičnosti ponekih (nikako svih) ranijih STZ-jaca. Wink

Ma...nauživat ćeš se proučavajući razlike u detaljima. Užitak u dočaravanju tih detalja da ne spominjem. Wink
Boris G.

PorukaUpisano: Sri Ožu 14, 2012 10:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

AleksandarMorozov Napisao/la:
Pripazi mu i na guzicu. Naime, otvor je, možda, kvadratan na konkretnom vozilu koje želiš prikazati, a ne okrugao kao na 99% svih ostalih Tetki...što je jedna od specifičnosti ponekih (nikako svih) ranijih STZ-jaca. Wink

Ma...nauživat ćeš se proučavajući razlike u detaljima. Užitak u dočaravanju tih detalja da ne spominjem. Wink

U pravu si... Very Happy
Pošto me ni jedna od ponuđenih varijanti u sastavnici ne zadovoljava, bacio sam oko na jednog STZ-jca u winter shemi iz Husara br. 17 a taj ima kvadratni otvor na guzi i dodatne oklopne ploče na kupoli... vidim, bit će ovdje dosta posla. A sve je po običaju krenulo kao najobičniji OOB. Rolling Eyes Very Happy

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
AleksandarMorozov

PorukaUpisano: Sri Ožu 14, 2012 11:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U pravu si... Very Happy
Pošto me ni jedna od ponuđenih varijanti u sastavnici ne zadovoljava, bacio sam oko na jednog STZ-jca u winter shemi iz Husara br. 17 a taj ima kvadratni otvor na guzi i dodatne oklopne ploče na kupoli... vidim, bit će ovdje dosta posla. A sve je po običaju krenulo kao najobičniji OOB. Rolling Eyes Very Happy:

Zimska maskarada? Uuuuuuuu...ooooćenj harašo. Baš me zanima kako ćeš ju izvesti i na što će ličiti u konačnici. U kvalitetu izvedbe izmjene i prilagodbe detalja ne sumnjam. U biti, ne sumnjam ni u bojanje i ostarivanje...samo sam radoznao. Wink
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma