Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Razbijene makete, ukućani, kaos
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Uto Ožu 06, 2012 1:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moja supruga i sama ima neke pipkave hobije koji traže trud i vrijeme. Zato jako poštuje maketarstvo, a i naučila je kako se čiste makete i oko njih.

A što se djece tiče (prinčipesa od 5 i indijanac od 3 godine)...hm...znate li kako ribogojilišta rješavaju problem kormorana? Pa...odaberu najlošiji ribnjak...zapuste ga...i sa svih ostalih tjeraju ptice na sve moguće i nemoguće načine...osim s tog jednog. Nakon vrlo kratkog vremena ptice se skupljaju gotovo isključivo na tom jednom "nebranjenom" ribnjaku na kojem ih nitko ne dira, a ostale zanemaruju. Uskoro više nema potrebe da ih se tjera s ostalih...jer su "navikle" na taj jedan...i to je to. E pa tako sam i ja svojim klincima uvalio nekoliko "nevažnih" maketica ojačanih cijanofixom. Kako djeca imaju svoje vlastite "mjazne avione" (čak i znaju da su to njihov "mig" i njihov "mijaž")...tatini avioni i tenkovi su ih prestali zanimati. Wink
kreso

Član od: 08 Lis 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Ožu 08, 2012 12:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja sam stim imo problema..dosta!...kada pukne ili se odlomi komad kazu sta ima veze to je igračka -.-' ali ja samo kazem vi dajete zato 1oo 2oo ili 3oo kn..tek su se onda urazumili...
Ja imam svoj tavan 150 kvadrata i to je moja jazbina hahaha
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Franc

Član od: 22 Lis 2010
PorukaUpisano: Sub Ožu 10, 2012 12:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja svoje držim u kartonskim kutijama, zatvorene u ormaru, pa nema šanse za incident.
Luftwaffe

Član od: 19 Lip 2008
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Sub Ožu 10, 2012 12:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam recimo resio problem tako sto imam 2-3 stare makete uglavnom bez sitnih delova i onda ako ima neke dece u kuci ja im odma dam te 2-3 makete da se igraju.
Onda im i ne pada na pamet da traze ostalo kad imaju zanimaciju Very Happy
Natrag na vrh
x wing

Član od: 08 Stu 2009
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Pon Ožu 12, 2012 10:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moji mrze makete(kad eskalira sukob onda ih ne mrze nego je to za moje dobro,jer makete mi ne čine dobro),smatraju da su me one upropastile(upropašten sam čim se zabavljam sa tim piz....a),ako bojam na balkonu obavezno se prostire roba,zadnji je zgažen AH-64 Italeri 1:48,bio je gotov i stari ga je slučajno petom...,izaša je vidit kakvo je vrime,nečaci štuju kult maketarstva,nikad ih nisu dodirnili osim olupina za igru,naravno glavno pitanje od mojih doma je šta če mi to u kući i zašto ih ne prodajem,onda zaključak da to nitko ni ne želi imat da mu kupi prašina,i najveseliji dio za kraj dreka iz dnevnog boravka-"Dođi brzo da vidiš na TV,vidi šta ovaj tip radi,koji krasni drveni brodovi,bla bla bla....šta i ti to ne radiš nego te glupe avione,samo su ti avioni u glavi"-,eto sad mi je lakše
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Brommann

Član od: 05 Velj 2006
Mjesto: Bukovčak Hügel
PorukaUpisano: Pon Ožu 12, 2012 11:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

x wing Napisao/la:
Moji mrze makete(kad eskalira sukob onda ih ne mrze nego je to za moje dobro,jer makete mi ne čine dobro),smatraju da su me one upropastile(upropašten sam čim se zabavljam sa tim piz....a),ako bojam na balkonu obavezno se prostire roba,zadnji je zgažen AH-64 Italeri 1:48,bio je gotov i stari ga je slučajno petom...,izaša je vidit kakvo je vrime,nečaci štuju kult maketarstva,nikad ih nisu dodirnili osim olupina za igru,naravno glavno pitanje od mojih doma je šta če mi to u kući i zašto ih ne prodajem,onda zaključak da to nitko ni ne želi imat da mu kupi prašina,i najveseliji dio za kraj dreka iz dnevnog boravka-"Dođi brzo da vidiš na TV,vidi šta ovaj tip radi,koji krasni drveni brodovi,bla bla bla....šta i ti to ne radiš nego te glupe avione,samo su ti avioni u glavi"-,eto sad mi je lakše

Smijanje Kosu cupa Smijanje
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 12:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

x wing Napisao/la:

Iziđi jedan dan naveče vani, napij se k'o svinja, popuši kutiju cigareta da iz tebe bazdi na kilometar, dođi im doma u dva ujutro i reci: "Šta oćete, evo... odrastao sam, više se ne igram plastičnim igračkama!" Very Happy

Garantiram ti da više neće imat ništa protiv maketarenja, još će ti kupovat makete. Cool

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Mario

Član od: 15 Lis 2005
Mjesto: Zagreb-Lučko
PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 12:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
x wing Napisao/la:

Iziđi jedan dan naveče vani, napij se k'o svinja, popuši kutiju cigareta da iz tebe bazdi na kilometar, dođi im doma u dva ujutro i reci: "Šta oćete, evo... odrastao sam, više se ne igram plastičnim igračkama!" Very Happy

Garantiram ti da više neće imat ništa protiv maketarenja, još će ti kupovat makete. Cool

hallo Rolling Eyes

Visit my page:"MT-Style"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Boris G.

PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 12:43 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mario Napisao/la:

hallo

Prvo ovu riječ nauči pravilno napisat, zatim nauči što u postovima znači ovaj znakić ( Very Happy ), pa onda tek kometiraj! Cool

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Mario

PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 12:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
Mario Napisao/la:

hallo

Prvo ovu riječ nauči pravilno napisat, zatim nauči što u postovima znači ovaj znakić ( Very Happy ), pa onda tek kometiraj! Cool

ajd ok Laughing

Natrag na vrh
x wing

Član od: 08 Stu 2009
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 1:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čemu sukob na ovako divnu temu
Natrag na vrh
Mario

PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 1:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

x wing Napisao/la:

ma nije sukob,nego sam tak reagirao zbog toga kaj je po meni malo bilo neprimjereno,ali eto, riješilo se,nastavite dalje Wink

Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 9:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mario Napisao/la:
x wing Napisao/la:

ma nije sukob,nego sam tak reagirao zbog toga kaj je po meni malo bilo neprimjereno,ali eto, riješilo se,nastavite dalje Wink

Pivo

BTW, zar si stvarno mislio da sam mislio da ono stvarno napravi!?
Takva situacija se može i slikovito opisat da ukućani dobiju predodžbu... Wink

U zdravlje

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Shinobi

Član od: 05 Pro 2007
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Uto Ožu 13, 2012 4:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:

BTW, zar si stvarno mislio da sam mislio da ono stvarno napravi!?
Takva situacija se može i slikovito opisat da ukućani dobiju predodžbu... Wink

U zdravlje

Damn, trebao si pojasniti, ja jucer poslusao i dosao na sve 4 doma Wink Laughing
Davor

Član od: 09 Lis 2011
PorukaUpisano: Pon Ožu 26, 2012 8:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...ja svoje makete stavljam pod stakleno zvono pa su tako zaštićene od prašine i neželjenih dodira....

Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5  Naprijed
Stranica 3/5

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma