Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Porsche Boxter - Revell Monogram

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Bruce

Član od: 08 Ruj 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Sij 23, 2012 10:41 pm    Naslov poruke: Porsche Boxter - Revell Monogram Citiraj ovaj komentar

Dakle,

evo par fotki Boxtera koji je stajao zabačen u nekom od ormara u jako lošem stanju, pa sam ga odlučio malo restaurirati.

Maketa je Revell Monogram, dolje sa slike, te ima oko 30ak dijelova.

Ovako je izgledala prije restauracije:

Te je nakon toga, ova, reklo bi se kameleon Smile maketa bila predviđena da bude siva:

No nakon što mi je Tamiya sprej pojeo boju, krenuo sam ponovo ovaj put u plavoj kombinaciji. Problem je nastao kod bojanja vjetrobranskog stakla koje je u jednom komadu, te se kod tog ponovnog bojanja prozirni dio plastike, makar je bio zamaskiran, jednostavno zamutio. Bio je totalno uništen!

Staklo je ozgledalo ovako:

Slijedio je pokušaj šmirglanja i poliranja prozirne plastike ne bi je bar nekako spasio. Na kraju je ipak bilo uspješno.

Nisam htio više trošiti Tamiyin sprej na ovu maketu nego sam koristio neki jeftiniji koji je možda mrvicu manje sjajan, ali koji se pokazao jako zahvalan za finalnu obradu.

Dakle, da ne duljim na kraju je ispalo ovako:

Tek nakon slikanja sam shvatio da drugi put nisam obojio štop svjetlo iznad haube. To ću ispraviti.

Pošto je stražnje svjetlo bilo u jednom komadu plastike crvene boje, nisam imao drugog izbora nego ovako:

Mali teaser slijedećeg projekta na desnom sjedalu...

Član od: 02 Svi 2007
PorukaUpisano: Pon Sij 23, 2012 11:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sasvim je neloše ispala maketa, s obzirom da je restauracija snap-kita...
Nego, fenomenalno si spasio prozirne dijelove... Može neki kratki opis procesa, i misliš li da bi isto riješilo problem prozirnih dijelova zamućenih ljepilom?

Član od: 15 Lis 2005
Mjesto: Zagreb-Lučko
PorukaUpisano: Pon Sij 23, 2012 11:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dobro je ispalo Very Happy ,sviđaju mi se felge sa rubom i crvena unutrašnjost i sve ostalo sa njom,a prozor si zamaskirao pa išao sa sprejom obojat rubove pa je boja nagrizla zaštitu i pojela staklo,ili nekaj drugo Very Happy Laughing ?????,kak si uspio riješit to staklo,vjerojatno puno poliranja i macromesha(šmirgla)ili samo malo razrijeđivača Very Happy ????????

Visit my page:"MT-Style"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Bruce

PorukaUpisano: Pon Sij 23, 2012 11:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pokušao sam skinuti to dole sa svačime, od razređivača, pa čak i muscola. Jednostavno je plastika reagirala na nešto i sa ničime nije išlo dolje.

Proces je bio slijedeći - prvo šmirglanje sa 1800, dovoljno dugo da se skine taj oštečeni sloj, platika je bila sasvim ogrebana nakon toga, onda je slijedio 3600 pa na kraju finiji šmirglić, naravno malo paste i poliranja na kraju, ali plastika se fino dala "poravnati" i ispolirati. Niti sam ne vjerujem da je tako ispalo na kraju.

Član od: 15 Lis 2005
Mjesto: Zagreb-Lučko
PorukaUpisano: Pon Sij 23, 2012 11:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bruce Napisao/la:
Pokušao sam skinuti to dole sa svačime, od razređivača, pa čak i muscola. Jednostavno je plastika reagirala na nešto i sa ničime nije išlo dolje.

Proces je bio slijedeći - prvo šmirglanje sa 1800, dovoljno dugo da se skine taj oštečeni sloj, platika je bila sasvim ogrebana nakon toga, onda je slijedio 3600 pa na kraju finiji šmirglić, naravno malo paste i poliranja na kraju, ali plastika se fino dala "poravnati" i ispolirati. Niti sam ne vjerujem da je tako ispalo na kraju.

ok,a sa čime si zaštitio staklo kad je vjerojatno sprej -boja,nagrizla plastiku kroz traku?

Visit my page:"MT-Style"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Bruce

PorukaUpisano: Uto Sij 24, 2012 10:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izrezao sam oblik stakla kojeg sam trebao zaštititi od neke papirnate naljepnice. Sa prvom opcijom farbanja uljane sive nisam imao problema. Očigledno se i u drugom pokušaju farbanja plavom zaštitilo da ne prođe sama boja, ali je ipak neka reakcija ljepila sa naljepnice i nitro baze spreja oštetila i zamutila prozirni dio plastike. Kažem, pokušavao sam to skinuti sa svime i svačime ali jednostavno je sama plastika na površini bila jako oštečena.

Član od: 05 Pro 2007
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2012 10:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlican. Ne mogu vjerovati kako si spasio shajbu, neam rijeci.
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2012 11:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bome dobro ispalo sa tom šajbom, a i punooooo bolje izgleda nego onaj na početku
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
tomislav gogic

Član od: 06 Tra 2010
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2012 3:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zgleda vrhunski Shocked , izvrsno si izveo overhaulin' (generalku) Cool

Porsche 911 Turbo 88'
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
D

Član od: 25 Kol 2008
Mjesto: Šibenik
PorukaUpisano: Sub Sij 28, 2012 11:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

lipa restauracija, odlično napravljena...

da je dobro bilo bi sumnjivo...
Natrag na vrh
matoi

Član od: 03 Sij 2011
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Pon Sij 30, 2012 11:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ti si pravi restaurator..porsch izgleda predobro
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma