Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Arado Ar-196 Revell 1/32

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
domagoj

Član od: 26 Lip 2006
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Pon Svi 23, 2011 9:18 am    Naslov poruke: Arado Ar-196 Revell 1/32 Citiraj ovaj komentar

Nakon dosta čekanja, konačno mi je stigao ovaj novitet od Revella:

Složio sam tu stvarčicu u 1/72 još prije dosta godina (sramota me reći koliko Smile ) i odmah mi se svidio, tako da sam morao nabaviti i ovu mrcinu čim se pojavila.
Zahvala kolegi iz Slovenije na trudu oko dobave i prijevoza Smile.

ZA one koji nisu čuli za ovaj novitet evo malog pregleda što sve donosi...
Maketa nema veze sa starim Revellkama u 1/32, koje su maltene bili krampovi.
Ovo je nešto savim drugo.
Ukratko prekrasno i po nekim stvarima par koraka ispred konkurencije.
Samo par detalja: kompletna unutrašnjost sa cjevastom konstrukcijom trupa koja je dana posebno, komplet motor koji se može otvoriti, krila koja se mogu napraviti u sklopljenom ili normalnom položaju, kormila u dva položaja, dva propelera, upravljačke površine koje su dane posebno (nešto što masa proizvođača ni u 1/32 ne daje posebno, a ne mogu pojmiti zašto)..itd..itd...
Uz maketu ne dolaze nikakvi metalci.

Naravno, uvijek ćemo mi bolesnici naći da treba dodati pokoji kabel i žicu, ali ovdje stvarno treba minimum dodataka.
Ono što sam primjetio da nije toliko dobro su pojasevi koji u jako debelo odliveni zajedno sa sjedalima i možda malo prejaka gravura na krilima čak i za to mjerilo. Naravno i stražnji mitraljez puno ljepše izgleda metalni Smile.
Također prozirni dijelovi su dani svaka ravna površina posebno, pa se tako npr. samo vjetrobran se slaže od 3 dijela! To svakako pomaže kod farbanja, no treba sve to spojiti....

Malo je nezahvalno suditi o kvaliteti bez sklapanja, ali evo kako to izgleda sklopljeno:
http://www.ipmsdeutschland.de/Flugzeuge/Wiegmann/Rev_Arado_196_32/Rev_Arado_196A.html

U svakom slučaju sluti na nešto jako dobro, a ni cijena nije pretjerana...27 eura (kupljeno u Sloveniji), što je prilično povoljno za ono što nudi....

Čisto za informaciju evo i malo ramova, mada su slike premalene da poažu sve u detalje:

I na kraju prekrasne naljepnice:

Naravno ako netko ima neku literaturu, po mogućnosti knjigu, bilježim se sa štovanjem Smile

domagoj: poruka promijenjena dana: Pon Svi 23, 2011 12:46 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
imotskisuzuki

Član od: 13 Stu 2009
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Pon Svi 23, 2011 9:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

super izgleda, detalja ko u priči, a i cijena za ovo mjerilo vrhunska
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma