Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

MTM Barchino, Italeri 1/35-u počast Aranzi
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 12:24 pm    Naslov poruke: MTM Barchino, Italeri 1/35-u počast Aranzi Citiraj ovaj komentar

Izradu ove vinjete ste mogli pratiti u rubrici group build-a u čast našeg preminulog prijatelja Aranze. Nastojao sam raditi u njegovom stilu-bez skupih aftermarketa i materijala. Jedini aftermarket na vinjeti je mačka kojoj sam dodao brkove. Sve modifikacije i ispravke na Barchinu su rađene u samogradnji od stirena i žice, a ostalo je direktno iz kutije. Podloga je u cjelosti samogradnja od drva i gipsa, bojana akrilnim bojama. Bačva je iz kutije sa pričuvnim djelovima, a galeb je samogradnja od stirena, žice od gitare i alu-folije. Plakat na zidu je isprintan -našao sam ga na netu. Maketa je bojana Humbrol enamelima, kao i mačka i galeb i bačva, a weathering i efekti drva su rađeni uglavnom sa umjetničkim uljima i nešto malo sa suhim pastelom. Sama maketa Barchina je relativno slab proizvod pun nedostataka i loše se uklapa, a figura je tako-tako. Sve u svemu osobno sam zadovoljan, a radeći sam stekao i neka nova iskustva i znanja. Najljepše se zahvaljujem svima koji su mi pomagali sa sugestijama i podacima koji su mi pomogli u radu-posebno kolegi Frki. Very Happy
Nadam se da vam se sviđa-slobodno komentirajte...


















_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
killa

Član od: 15 Ruj 2009
Poruke: 2325
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 12:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moram priznati,da je ovo jedna od lijepših vinjeta koje sam vidio u zadnje vrijeme!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Poruke: 1356
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 12:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

savrseno,tako jednostavno,a opet tako efektno Very Happy
_________________
nisam zgodan,al sam nezgodan
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Poruke: 3973
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 1:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A... jel mu mačka ljubimac ili ručak!? Very Happy

Super je diorama / vinjeta, sve je baš na svom mjestu. Dva prsta gore
_________________
MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mario.R

Član od: 11 Ruj 2010
Poruke: 165
Mjesto: Kostanje
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 1:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vinjeta za 5 Shocked
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vukic

Član od: 16 Stu 2010
Poruke: 1144
Mjesto: 385 km predaleko
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 1:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo cekam vec danima. Savrseno. Tako prirodno sve skupa izgleda. Savrseno.
_________________
Grade moj!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
slider
Gost
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 2:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ne znam kakva je to lijena macketina.....moja bi vec bila u letu prema galebu Smile)))))

diorama je super, sve na mjestu, a galeb me posebno fascinira
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 3:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na pohvalnim komentarima:D. Iako sam vinjetu dovršio polovicom mjeseca i nosio je u Mađarsku na natjecanje nisam dugo stavio slike jer sam prvo morao popraviti manja oštećenja koja su se dogodila na natjecanju i tokom pakiranja, a kad sam uhvatio sunčani dan i vremena za slikanje, nisam mogao pristupiti svom accaunt-u na Imageshacku Evil or Very Mad , a taj sam problem rješio tek danas...
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Poruke: 3973
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 4:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

slider Napisao/la:
ne znam kakva je to lijena macketina.....moja bi vec bila u letu prema galebu Smile)))))



Grunfova mora držat gladnog talijana na oku! Very Happy
_________________
MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Poruke: 4106
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 4:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fenomenalno! Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Night Hawk

Član od: 03 Svi 2007
Poruke: 912
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 5:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično Grunfe! Jako mi se sviđa konačan rezultat!
_________________
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Danny

Član od: 19 Pro 2008
Poruke: 931
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 5:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prekrasno! Stvarno ostavlja bez daha Very Happy
_________________
Overhead the albatross hangs motionless upon the air,and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves
The echo of a distant time comes willowing across the sand,and everything is green and submarine
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
Poruke: 2395
Mjesto: Auckland, NZ
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 7:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

odlicno Grunfe, stvarno odlicno... Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
fallschimjager

Član od: 21 Tra 2008
Poruke: 258
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 7:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super rad, galeb je zakon.
_________________

CK 2018. NOVI PROSTOR - Žarka Dolinara 9
Betmen, Supermen, Nepismen
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Poruke: 5798
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2011 7:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka pohvala za ovaj uradak !!
Jako lipo i jako prirodno = svi elementi prikaza i detalji su na svom prirodnom mistu!!

Clap 2 Palac gore
_________________
Davor
MAK Reoplan - Split
You can never have enough Flankers!!
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron