Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Primer / temeljna boja

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 11:29 am    Naslov poruke: Primer / temeljna boja Citiraj ovaj komentar

Gledam tj čitam po forumu da treba izbjegavati revell, uzeti tamiyu. pa me zanima dal ima ono neki sprej temeljni u trgovinama boja i lakova, pevecu, bauhausu ili tak nekaj. Koji mogu poslužiti svrsi ?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aranza

Član od: 25 Lis 2007
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 12:09 pm    Naslov poruke: Re: Primer / temeljna boja Citiraj ovaj komentar

nono_zg Napisao/la:
Gledam tj čitam po forumu da treba izbjegavati revell, uzeti tamiyu. pa me zanima dal ima ono neki sprej temeljni u trgovinama boja i lakova, pevecu, bauhausu ili tak nekaj. Koji mogu poslužiti svrsi ?

..u kroničnom nedostatku primera / Novac/, na zadnjih deset maketa umjesto originalnog, stavljao sam Revell 75 (boju) kao zamjenski primer i ništa joj ne fali.

Španac
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
nono_zg

PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 12:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

eh da nema se airbrush već se radi kistom, tak da bi mi pasao kakav sprej
Natrag na vrh
PowerPlant

Član od: 02 Svi 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 12:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iskreno, teško da će ti neki vulgaris prajmer u spreju biti dobar...Iako nikad nisam probao, uvjeren sam da su ti industrijski prajmeri iz bauhausa daleko pregusti i da bi ti jako zapunili panele, pogotovo ako radiš s manjim mjerilima...
Možda će te netko iskusniji razuvjeriti, ali ja bih izbjegavao nemaketarske prajmere na tvom mjestu i pokušao nabaviti Tamiyu... Sigurno je sigurno Wink

Član od: 25 Lis 2007
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 12:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nono_zg Napisao/la:
eh da nema se airbrush već se radi kistom, tak da bi mi pasao kakav sprej

..oprosti, to nisam znao. Da, u tom slučaju kako kaže PowerPlant.

Španac
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
nono_zg

PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 12:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ok znaci onda alpha shop
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 2:31 pm    Naslov poruke: Re: Primer / temeljna boja Citiraj ovaj komentar

nono_zg Napisao/la:

Ti tzv. vulgaris primeri se mogu koristit bez problema, ali ne iz bočice nego se prvo špricaju u neku posudicu i kasnije nanose AB-om. Dizna na sprej-bočici iz trgovine je prevelika i nanosi boje/primera za maketarske potrebe su predebeli i pregrubi. Pošto nemaš AB, onda bolje nabavi neki specijalni maketarski , najbolje Tamiyu kao što ti je Power Plant rekao.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
tole

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 2:55 pm    Naslov poruke: Re: Primer / temeljna boja Citiraj ovaj komentar

Aranza Napisao/la:
nono_zg Napisao/la:

..u kroničnom nedostatku primera / Novac/, na zadnjih deset maketa umjesto originalnog, stavljao sam Revell 75 (boju) kao zamjenski primer i ništa joj ne fali.

Potpisujem, ne samo da ništa ne fali nego se meni pokazalo puno bolje od recimo MM primera. Samo ja koristim Revell 76, al to je manje bitno, siva je. A ako je potrebno da je primer taman onda je idealna Revell 9.

Group build - metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Antonio

Član od: 24 Sij 2006
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 4:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nono_zg

Ima. Ovaj. Smile

Antonio: poruka promijenjena dana: Čet Ožu 03, 2011 1:55 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Natrag na vrh
nono_zg

PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 5:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

e super jel ima veća slika ili kako se zove
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 8:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antonio Napisao/la:
nono_zg

Ima. Ovaj. Smile

DUPLI COLOR Color sprey PRIMER

Ne znam kakva su tvoja iskustva, ali moja su očajna i ovo smeće treba zaobilazit u širokom luku, kao isve ostale proizvode marke "Dupli Color".

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma