Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Hawker Fury Mk.I, JKRV, 1/72
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
dr. vlado

Član od: 12 Ožu 2008
Poruke: 1411
PorukaUpisano: Ned Sij 16, 2011 2:58 pm    Naslov poruke: Hawker Fury Mk.I, JKRV, 1/72 Citiraj ovaj komentar

Pozdrav, ekipa.
Zavrsio sam jedan od Fury-a iz JKRV koji su mi sad na stolu, ovaj je prvi... Maketa je Revell, zapravo ex Matchbox, nedavno ponovo izbacena na trziste. Radio sam je skoro OOB, osim malo sredjene unutrasnjosti i stajnog trapa od druge, Amodel-ove makete (na toj ide drugaciji trap i hladnjak...). Decali su Lift here, zastavu na kormilu pravca sam spricao. Treba da predstavlja "trkaci" Fury kojim je kap. Sintic pobijedio na jednoj utrci Male Antante.
Teleskopski nisan i zicana antena namjerno nisu stavljene jer ih ne vidim ni na fotkama...


















Posto radim jos dva Fury-a, oba od Amodel-a, malo cu ih usporediti - Amodel ima ugravirane panele, u jednom pakovanju i slobodnonosece noge trapa, hladnjak i (lose) oznake za JKRV, ali je sklapanje malo problematicno (tipicni short run). Revell (ex Matchbox) je stari sa izbacenim panelima, ali se sklapa puno jednostavnije i bolje - uvijek mi se svidjalo njihovo rjesenje za trupne upornice gornjeg krila...
Pitanja, napomene, primjedbe...?
Zivi i zdravi bili!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Thundercat

Član od: 13 Tra 2007
Poruke: 1826
Mjesto: Hirvatistan
PorukaUpisano: Ned Sij 16, 2011 3:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super izgleda Matchboxov oldtimer. Nekako sam mu još uvijek skloniji, bez obzira na ugraviranost Amodela.

Daj molim te reci kako se ponašaju te Lift Here oznake?
_________________
Thundercat

Plastiku akbar!

3D Glasses for 3D Prints...

Regional A-4, F-104 i Hunter Group Build.
Joďż˝ nekakvi Spitfajeri, Fokeri, MiG-29, Matilde i tak...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
canadair

Član od: 28 Jul 2007
Poruke: 356
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Ned Sij 16, 2011 10:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Davna 72 ili 73 -prva maleta koju sam ikad sastavio-proletješe godine.

Prekrasan rad i imam dojam napravljen bez puno kompliciranja.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
slider
Gost
PorukaUpisano: Ned Sij 16, 2011 10:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

canadair Napisao/la:
Davna 72 ili 73 -prva maleta koju sam ikad sastavio-proletješe godine.

Prekrasan rad i imam dojam napravljen bez puno kompliciranja.


takodjer, moja prva maketa, ali kasnim za tobom- 1974 Smile

sentimentalnost na stranu, prekrasan rad kao i svi Vladini
Natrag na vrh
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Poruke: 1725
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Ned Sij 16, 2011 11:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka čast za izbor oznaka! To ja zovem imati ukusa!Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
Poruke: 2395
Mjesto: Auckland, NZ
PorukaUpisano: Pon Sij 17, 2011 1:02 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

odlican Doktore, kao i uvijek! Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Poruke: 2539
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pon Sij 17, 2011 8:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

da lupneš jednu slikicu sa nečim kao usporedbom da se vidi koliki je ovaj ljepotan Cool

lijep... ne jako lijep onaj prelaz kod broja na trupu (iza cockpita)
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Poruke: 3476
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Pon Sij 17, 2011 8:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo mi stalno vraća nadu da ću sastaviti još koju maketu u životu, tako jednostavno a rječito. Odličan mališan.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
rudi čajevec

Član od: 07 Ruj 2010
Poruke: 210
Mjesto: ŠTORE
PorukaUpisano: Pon Sij 17, 2011 4:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ODLIČAN i mene čeka isti na stašu. Cool
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
profa

Član od: 01 Lip 2007
Poruke: 77
Mjesto: Pančevo
PorukaUpisano: Pon Sij 17, 2011 5:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Predivan malac, i prekrasno urađen!

Moj stari je uradio MB negde kad i vi vaše Confused ("bio sam tad još sasma mali"), i taj još uvek krasi moju policu Very Happy
Mene u gomili čeka A-model, a u planu je i ovaj Revell, čisto da učinim omaž starom...
_________________
u radu: davno sam zaboravio broj i redosled...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Pon Sij 17, 2011 8:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Savršen je !!!!!
Svaka čast !!!!
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Danny

Član od: 19 Pro 2008
Poruke: 931
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Sij 17, 2011 9:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo!
_________________
Overhead the albatross hangs motionless upon the air,and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves
The echo of a distant time comes willowing across the sand,and everything is green and submarine
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vulkanizer

Član od: 13 Lip 2009
Poruke: 1732
Mjesto: Le Bourget
PorukaUpisano: Uto Sij 18, 2011 12:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan ,ćovik da poželi72. radit Laughing
_________________
http://www.aeroscale.co.uk/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=4063
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zond

Član od: 25 Sij 2009
Poruke: 429
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Sij 18, 2011 12:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Još jedan predivni mališan.

Ne mogu se dovoljno nadiviti. Posebno me fascinira ova fino špricana aluminij boja. Baš je fino legla, bez ikakve zrnatosti.

Može usporedba sa kutijom cigareta, čisto da se dobije dojam veličine?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
prelude

Član od: 23 Stu 2005
Poruke: 1886
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Sij 18, 2011 3:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Neće nitko ništa prigovoriti ...?
Ok., neću ni ja onda, jedino ako moj dragi kolega bude inzistirao ... Very Happy Mada se malo srdim na njega što mi nije dojavio na čemu radi ... Wink Ali barem za idućeg Matchboxa - "don´t be stranger", pogotovo ako bude još neka inačica Mk.I ...

U svakom slučaju, još jedna lijepa u nizu ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron