Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-15E Hasegawa 1/48

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Švajser

Član od: 30 Pro 2010
Poruke: 19
Mjesto: Gornji Hrašćan
PorukaUpisano: Ned Sij 02, 2011 10:55 pm    Naslov poruke: F-15E Hasegawa 1/48 Citiraj ovaj komentar

Maketa zavrsena prije pol godine i ima dosta kitanja,čak i previše za tu lovu.
Napravljeno bez ikakvih dodataka,čisto iz kutije. Nažalost ne poznajem nikog i nisam ni u jednom maketarskom klubu tak da mi je problem i sa naručivanjem i sa savjetom oko dodataka Confused
Sve potrebne informacije oko izrade do sad sam imao tu na forumu.
Ima silveringa previse i tu sam prvi put koristil tekućine za dekale ,međutim moral sam valjda vise put odmeksati dekale(na kasnijim radovima F/A-18 E i AH 64 premazano sa tekučinom 3-4 puta da bi dekali sjeli,ko da su plastične vrečice Mad )

By svajser at 2011-01-02

By svajser at 2011-01-02

By svajser at 2011-01-02

By svajser at 2011-01-02

By svajser at 2011-01-02
Slikano je danas na oblačnom i tmurnom.

Da ne otvaram novi topić jos 2 slike kak općenito spremam makete.

By svajser at 2011-01-02

By svajser at 2011-01-02
Za svaku radim podlogu i pokusavam uvijek nekaj novoga.
Bez zamjere Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Poruke: 2300
Mjesto: Swansea
PorukaUpisano: Ned Sij 02, 2011 11:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni izgleda jaaako dobro. Nemam nekih zamjerki, no tu su iskusniji kolege koji će ih sigurno naći, bar neke sitne.....
_________________
potpis
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
slider
Gost
PorukaUpisano: Ned Sij 02, 2011 11:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

kaj si ti medjimurec? Cool
dekali- stavljas ih na sjajni lak ?to je obavezno da izbjegnes silvering
Natrag na vrh
x wing

Član od: 08 Stu 2009
Poruke: 813
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Ned Sij 02, 2011 11:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Doveden do kraja,to je bitno,ja imam dva od Revell-a i jedan Academy na 90%,meni prekrasan zrakoplov.Nešto mi nije jasan poklopac kabine,još nisan vidio takav rub ko u tebe a skinio san miljun " fotografija baš zbog toga,taj smeđi rub,ne znam baš da je tako širok i da prestaje na polovici Confused
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Poruke: 4106
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Sij 03, 2011 9:43 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa ovak izleda odlićno Very Happy A kaj se silveringa tiče, kak veli Slider, ak ti podloga nije gloss, onda dolazi do silveringa bez obzira na tretiranje sa tekučinama, a i Hasegawini decali su poznati po debljini, ali na kraju ipak hoče dobro "sjesti". Dekale kad odmačeš, obavezno stavi alkoholni ocat u vodu, to ti dodatno omekša decale i olakša njihovo postavljanje, i ne škodi da voda bude mlaka.

P.S. Kolekcija ti je odlična
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Luftwaffe

Član od: 19 Lip 2008
Poruke: 873
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Pon Sij 03, 2011 12:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlican F-15E, svaka cast!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dule

Član od: 12 Sij 2009
Poruke: 907
Mjesto: Plandiste
PorukaUpisano: Pon Sij 03, 2011 6:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlican avion a i ostatk maketa je za pohvalu.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Poruke: 3259
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Pon Sij 03, 2011 6:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijep posao! sviđa mi se! Imam jednu primjedbu: pomalo čudan loadout, možda si trebao slike kakve potražiti, a i trba poravnati ovuaj uteg (izgleda kao antena) na desnom vertikalcu!



SAmo naprijed!!!


mariok: poruka promijenjena dana: Sri Sij 05, 2011 6:16 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vedran

Član od: 05 Jul 2010
Poruke: 1489
Mjesto: Garica-Otok Krk
PorukaUpisano: Pon Sij 03, 2011 6:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sviđa mi se, osim nekih greškica koje si sam naveo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Švajser

Član od: 30 Pro 2010
Poruke: 19
Mjesto: Gornji Hrašćan
PorukaUpisano: Pon Sij 03, 2011 8:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

slider Napisao/la:
kaj si ti medjimurec? Cool
dekali- stavljas ih na sjajni lak ?to je obavezno da izbjegnes silvering


Jesam.
Obavezno ide sjajni lak ali na Bf109 i Fw190A-3 obadvije Hasegawa 1/48 dekali su sjeli odlično bez tekučina za odmeksivane a bile su spricane sa MM-sjajni enamel lak dok je na F-15 MM-Sjajni akril Confused vjerojatno je pretanko spricano sa akrilom.


By svajser at 2011-01-03
Evo o ovoj maketi je riječ.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lucky

Član od: 07 Sij 2011
Poruke: 4
PorukaUpisano: Ned Sij 09, 2011 5:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovo izgleda vrlo lijepo svaka ćast samo tako nastavi
_________________
MAKETAR
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron