Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Zvezda Mi-24 V/VP

Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Sri Ruj 22, 2010 12:02 am    Naslov poruke: Zvezda Mi-24 V/VP Citiraj ovaj komentar

Dakle, brzinska inbox recenzija nove Zvezde

Moji dojmovi - izbrsno Smile

Prvo, poklapanje sa planovima (4+)

Cijeli trup:

Prednji dio:

Trup se sastoji od dva straznja dijela i tri prednja. Ovakav raspored omogucava prouzvodnju doslovno bilo koje inacice (D/DU/P)

Optika se dodaje zasebno na prednji dio:

Primjeti se da ima flasha vise no sto bi se ocekivalo od nove makete, no stvarno nije nista nerjesivo.

Da krenemo od unutrasnjosti:

Primjeti se da su zidovi cisti. Na njih trebaju ici oznake, uopce nema reljefa. To bih istaknuo kao jedinu slabu tocku makete. I to je jedino sto mi se kod Hobbybossa vise svidja.

Piloti i sjedalice:

Sjedalice su jednostavne, ali prilicno vjerne originalu, samo im fale jastuci. Isto tako, ne sjecam se da su nase imale naslon za glavu, ali mozda se i krivo sjecam...

Teretna kabina:

Straznji zid

Puno bolje nego Hobbyboss.

Prostor glavnog stajnog trapa:

Oni koji su vidjeli uzivo, znat ce - to je zapravo jedna kutija za obje noge sa pregradom po sredini.

Rotor i pripadajuce:

Express izrada sita d.o.o.:

Stvari za zavaravanje protivnika -date su obje verzije onih trupnih, nisu dani podrepni.

Trupni puni:

Trupni montirani

Nazalost, na slici se ne vidi da svaki nosac ima dva reda rupa za mamce, kao i pravi. Ovi se daju kirurgijom pretvoriti u podrepne.

I sada na stvari koje Hobbyboss nema:

Usisnik APU-a

Isotovi:

Transmisija:

Za kraj, oznake:

Moj ukupni dojam je odlicno. Gravure su izrazito fine, mozda cak i prefine.

Moram primjetiti da se polozaj nekih otvora i otvora za ventilaciju ne poklapa izmedju 4+ i Zvezde... sada je pitanje kome vjerovati. No, meni to niti najmanje ne smeta.

Maketu cu sigurno kupiti jos jednu, u to nema sumnje.

Cijena - 89 kn preracunato, jos 70 kn je bila postarina iz Ukrajine (Cijena ljubavi Wink )

Usporedba HobyBoss i Zvezda:

Evo fotke jednog do drugog:

I s unutrasnje strane:

Usporedba urezanih panela:

Zvezda:

HB

I, naposlijetku, pogled odozgora:

Primjeti se znatna razlika oblika otvora za glavni rotor. Dok se HB-ov u potpunosti poklapa sa planovima 4+, Zvezda je znatno kockastija. No, gledajuci fotografije u tom istom 4+, nisam siguran da je Zvezda ta koja je kriva. Vise naginjem da je Zvezda ta koja je ispravna.

Onaj Zvezdin trodjelni nos ce trebati pazljivo slagati... Trenutno mi se cini da je najbolje stranice sa stranicama spojiti, pa dodati donji dio nosa, no to ce se najbolje vidjeti kada dojde do samog sklapanja.

Jos jednom cu ponoviti, ja preferiram Zvezdu. Kod nas ce vjerojatno kostati isto kao u Ukrajini (oko 90 kn - moje nagadjanje!), sto je cijenom stavlja u prednost nad HB-om.

Sada samo fale Hrv. i Makedonske oznake, i netko ambiciozan moze sloziti cijelu eskadrilu borbenih helikoptera...

Edit : zaboravih spomenuti - Zvezda dolazi u kutiji koja se otvara sa strane (a lá Revell), sto je u meni izazvalo reakciju "Zar i ti, sine Brute?", no kada se otvori sa strane, unutra je dobra stara debela kartonska polukutija kakvu smo od Zvezde navikli dobivati Smile
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma