Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

HRZ Pilatus PC-9

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
mislav

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Svi 04, 2006 1:07 pm    Naslov poruke: HRZ Pilatus PC-9 Citiraj ovaj komentar

L&M resin, mjerilo 1:72.
Mislim da o maketi ne moram puno pisati, jer vecina ljudi dobro zna o cemu se radi. Opci dojam: jako dobro. Iako mi je ovo prva full-resin maketa koju sam slagao, moram priznati da nisam imao problema. Sve pase te je minimalno potrebno smirglati i kitati. Posebno su mi se svidjela dva detalja koja nisam ocekivao: uteg za nos te master za izradu canopy-a.
Uglavnom, maketa je u zavrsnoj fazi. Decali su gore, wash takodjer. Jos moram zavrsiti stajni trap, gdje cu noge zamijeniti celicnom zicom jer mi se resinske cine jednostavno prekrhke. Takodjer, neke detalje napravio sam od tankog aluminijskog lima. Ovaj canopy gore je samo provremeno, dok zavrsim lakiranje.

E kad bi jos maketa bila u 1:48........

Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Svi 04, 2006 3:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izgleda odlično.. Klap klap Drago mi je čuti da nema većih problema kod sastavljanja, jer imam tu maketu (čeka na sklapanje)...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Čet Svi 04, 2006 8:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka čast. Imam je i ja ali stalno nekako izbjegavam taj resin način. Sad mi je lakše. Ja bi radije sklapao crnog. Ima li tko kakvu fotografiju za stavit na net?
Čuj, čini mi se da su mu kola i stajni trap malo nježni, mogu li izdržati težinu i čime lijepiš i obrađuješ? Nemojte mi se smijati ali čuo sam raznih mišljenja o ovom materijalu a nikad nisam radio s njim. Pozdrav
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
imwhoim01
Gost
PorukaUpisano: Čet Svi 04, 2006 8:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično... Palac gore
Natrag na vrh
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Svi 04, 2006 8:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Predivno je napravljen. I ja bih jednog da ga ima u 1/48. Rolling Eyes
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
mislav

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Svi 04, 2006 9:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

P-51 Napisao/la:

Čuj, čini mi se da su mu kola i stajni trap malo nježni, mogu li izdržati težinu i čime lijepiš i obrađuješ? Nemojte mi se smijati ali čuo sam raznih mišljenja o ovom materijalu a nikad nisam radio s njim. Pozdrav

I meni su se cinili previse njezni, pa sam zamjenio nogu stajnog trapa celicnom zicom. To bi trebalo drzati neusporedivo cvrsce, posebno jer sam zabosio rupe u trupu na mjestima spojeva.
Ljepljenje je iskljucivo cijanoakrilatnim ljepilom. Ono malo sto je trebalo kitati pokitao sam dvokomponentnim kitom za aute.
I ja sam dugo odgadjao rad na ovoj maketi jer nisam bio siguran kako uopce raditi sa resinom. Ali ispalo je prilicno lakse neko sam ocekivao.
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma