Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Da li se "ovo" može nazvat avion ???

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
st999

Član od: 19 Stu 2009
Poruke: 85
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Uto Svi 11, 2010 11:01 am    Naslov poruke: Da li se "ovo" može nazvat avion ??? Citiraj ovaj komentar

http://www.rusring.net/~levin/k7/k777.htm
http://obviousmag.org/en/archives/2009/07/kalinin_k-7_-_a_massive_aircraft.html
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
milan

Član od: 22 Svi 2008
Poruke: 410
Mjesto: Svicarska
PorukaUpisano: Uto Svi 11, 2010 11:51 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

"Sve je moguce moj Alberte" rekao je Milevin otac Albertu Einstainu i tako je otkrivena teorija relativiteta.

Na vratima konstrukcionog biroa firme Boeing pise:

"Po svim zakonima aerodinamike bumbar ne moze da leti *, ali on to ne zna pa i dalje leti."

*Opaska prevodioca : u odnosu na velicinu svojega trupa bumbar ima pre mala krila.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Poruke: 2539
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Uto Svi 11, 2010 4:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, ali bumbar leti, naime sve što leti a koristi neki motor za pogon i pomoću aerodinamičkih sila na nosivim površinama (krilima) se održava u zraku možeš nazvati avionom, e sad da li bi i ova čuda u stvarnost letjela, pogotovo sa onim topovskim kulama kakvih se nebi posramila ni bolja krstarica Question Question Question Question , na stranu što bih volio vidjeti te topove u akciji (npr preko boka Evil or Very Mad )
Ovo me podsječa na seriju "tko ima večeg?", nedavno je bio i onaj super mega giga njemaćki tenk.
Leo
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Poruke: 1791
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Uto Svi 11, 2010 10:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovi bestrzajci "brodskog" kalibra su fora...no, iznad svega, njemački leteći tanjur je zakon. Wink
_________________
Uprava Državne Bezbjednosti, radnik na određenim poslovima
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Poruke: 3474
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Svi 12, 2010 7:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...sve osim dvije predzadnje fotke je "Photoshop" ... Laughing Laughing
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Taurus

Član od: 15 Stu 2009
Poruke: 583
Mjesto: Kutina
PorukaUpisano: Sri Svi 12, 2010 8:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slažem se sa prijateljom Goranom,i to ne baš osobit photoshop,viđao sam i bolje.
Što se tiče one dvije predzadnje fotke,ako je Blohm&Voss BV 222 letio zašto ne bi i letjelica na tim fotkama. Laughing
_________________
SAMO SU MRTVI VIDJELI KRAJ RATA!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Aranza

Član od: 25 Lis 2007
Poruke: 3458
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Sri Svi 12, 2010 8:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Taurus Napisao/la:
....ako je Blohm&Voss BV 222 letio zašto ne bi i letjelica na tim fotkama. Laughing


..čisto sumnjam da bi ovako kratki propeleri dali uzgon toliko širokom krilu, bez obzira na zadnje.
...samo mišljenje... Padaju govna
_________________

Španac
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
YSub

Član od: 09 Lis 2006
Poruke: 222
PorukaUpisano: Sri Svi 12, 2010 9:05 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

letio jest ( i to dobro), no sve skupa tek nekoliko sati

ako se ne varam, pao radi popuštanja konstrukcije lijeve repne grede uslijed vibracija

više na:

http://www.airwar.ru/enc/bww1/k7.html

naravno, nije nosio naoružanje
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Poruke: 1791
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Sri Svi 12, 2010 12:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ono što se mora priznati je ne baš malen doprinos druga Kalinjina ukupnom tehničkom razvoju avijacije...pa između ostaloga i ovim projektom. Sve ostalo će oni, koje zanima, pročitati na već pomenutim linkovima...a vjerujem da će se snaći i oni koji ne znaju "klinasto", a kamoli ruski.
_________________
Uprava Državne Bezbjednosti, radnik na određenim poslovima
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron