

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| st999
 | | Član od: 19 Stu 2009 | | Poruke: 85 | | Mjesto: Split |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| milan
| | Član od: 22 Svi 2008 | | Poruke: 410 | | Mjesto: Svicarska |
|
Upisano: Uto Svi 11, 2010 11:51 am Naslov poruke: |
|
|
"Sve je moguce moj Alberte" rekao je Milevin otac Albertu Einstainu i tako je otkrivena teorija relativiteta.
Na vratima konstrukcionog biroa firme Boeing pise:
"Po svim zakonima aerodinamike bumbar ne moze da leti *, ali on to ne zna pa i dalje leti."
*Opaska prevodioca : u odnosu na velicinu svojega trupa bumbar ima pre mala krila. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Leo - zd
 | | Član od: 16 Pro 2008 | | Poruke: 2539 | | Mjesto: Zadar |
|
Upisano: Uto Svi 11, 2010 4:55 pm Naslov poruke: |
|
|
Da, ali bumbar leti, naime sve što leti a koristi neki motor za pogon i pomoću aerodinamičkih sila na nosivim površinama (krilima) se održava u zraku možeš nazvati avionom, e sad da li bi i ova čuda u stvarnost letjela, pogotovo sa onim topovskim kulama kakvih se nebi posramila ni bolja krstarica , na stranu što bih volio vidjeti te topove u akciji (npr preko boka )
Ovo me podsječa na seriju "tko ima večeg?", nedavno je bio i onaj super mega giga njemaćki tenk.
Leo |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| AleksandarMorozov
 | | Član od: 03 Stu 2006 | | Poruke: 1791 | | Mjesto: Petrova rupa |
|
Upisano: Uto Svi 11, 2010 10:27 pm Naslov poruke: |
|
|
Ovi bestrzajci "brodskog" kalibra su fora...no, iznad svega, njemački leteći tanjur je zakon.  _________________ Uprava Državne Bezbjednosti, radnik na određenim poslovima |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| von Stuck Administrator
 | | Član od: 08 Lis 2005 | | Poruke: 3474 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Sri Svi 12, 2010 7:41 am Naslov poruke: |
|
|
...sve osim dvije predzadnje fotke je "Photoshop" ...  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Taurus
 | | Član od: 15 Stu 2009 | | Poruke: 583 | | Mjesto: Kutina |
|
Upisano: Sri Svi 12, 2010 8:12 am Naslov poruke: |
|
|
Slažem se sa prijateljom Goranom,i to ne baš osobit photoshop,viđao sam i bolje.
Što se tiče one dvije predzadnje fotke,ako je Blohm&Voss BV 222 letio zašto ne bi i letjelica na tim fotkama.  _________________ SAMO SU MRTVI VIDJELI KRAJ RATA! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Aranza
 | | Član od: 25 Lis 2007 | | Poruke: 3458 | | Mjesto: Pula |
|
Upisano: Sri Svi 12, 2010 8:33 am Naslov poruke: |
|
|
| Taurus Napisao/la: | ....ako je Blohm&Voss BV 222 letio zašto ne bi i letjelica na tim fotkama.  |
..čisto sumnjam da bi ovako kratki propeleri dali uzgon toliko širokom krilu, bez obzira na zadnje.
...samo mišljenje...  _________________
Španac |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| YSub
| | Član od: 09 Lis 2006 | | Poruke: 222 | |
|
Upisano: Sri Svi 12, 2010 9:05 am Naslov poruke: |
|
|
letio jest ( i to dobro), no sve skupa tek nekoliko sati
ako se ne varam, pao radi popuštanja konstrukcije lijeve repne grede uslijed vibracija
više na:
http://www.airwar.ru/enc/bww1/k7.html
naravno, nije nosio naoružanje |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| AleksandarMorozov
 | | Član od: 03 Stu 2006 | | Poruke: 1791 | | Mjesto: Petrova rupa |
|
Upisano: Sri Svi 12, 2010 12:55 pm Naslov poruke: |
|
|
Ono što se mora priznati je ne baš malen doprinos druga Kalinjina ukupnom tehničkom razvoju avijacije...pa između ostaloga i ovim projektom. Sve ostalo će oni, koje zanima, pročitati na već pomenutim linkovima...a vjerujem da će se snaći i oni koji ne znaju "klinasto", a kamoli ruski. _________________ Uprava Državne Bezbjednosti, radnik na određenim poslovima |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|