Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Tenkovi svijeta

Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
xsyxs

Član od: 24 Lis 2009
PorukaUpisano: Uto Ožu 30, 2010 10:09 pm    Naslov poruke: Tenkovi svijeta Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima želio bih vam predstaviti ovu knjigu o tenkovima koju već imam duže vrijeme i to još prije nego sam se počeo aktivno baviti maketarstvom. Pošto sam veliki ljubitelj tenkova ova mi je knjiga izvor znanja i informacija jer se u njoj nalaze ja bi rekao skoro svi tenkovi od njihove ideje pa do najnovijih tenkova današnjice. Riječ je o enciklopediji "The Illustrated Guide to Tanks of the Word "

U prvom djelu knjige se govor o tome što predstavlja tenk za današnje uvjete ratovanja,ideju o nastanku tenka,proizvodni proces tenka,uvježbavanje tenkovske posade,te najpoznatije bitke i ratove u kojima su bili tenkovi i koja im je bila uloga. Drugi dio je opis sviju tih tenkova.

Ovo je slika stranice koja opisuje korejski i vijetnamski rat te ulogu tenkova u njoj

Prvog svijetskog rata

Drugog svijetskog rata

Opis tenkova se također dijeli na dva dijela drugi dio su moderni tekovi

Također među njima se našao i jedan naš tenk Alan Degman o kome je objašnjena njegova povijest,nastanak,uloga te svojstva

Svi su tenkovi ukratko opisani (ideja i razlog nastanka,svojstva,nove tehnologije i načini izrade koji se odnose na njih,te za svaki tenk postoji tablica u kojoj se nalaze najosnovniji podaci o vozilu,a neki od njih su broj članova posade,vrsta i kalibar naoružanja,godina ulaska u službu,te zemlje kojoj pripadaju)
U knjigi se nalazi 500 fotografija većina ih je u boji,a manji dio u crno-bijeloj tehnici, knjiga ima 256 stranica te bi ju preporučio svakom ljubitelju tenkova bez obzira na njegovu starost. Svoj primjerak knige sam nabavio u knjižari Algoritma po cijeni od 120. Dajem ocjenu 5/5 pozdrav Very Happy .

P.S. ako imate bilo kakva pitanja o knizi slobodno pitajte.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma