Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Viribus Unitis i minolovac 161
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveni brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Sovremenny

Član od: 29 Sij 2009
Mjesto: Istra
PorukaUpisano: Sri Velj 17, 2010 11:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vidi mene budale, ja sam pročitao PORINUĆE ( bio sam bolestan zadnjih par dana pa pišem gluposti) Laughing Laughing
pa onda imaš vrimena do 1.11.2018...

http://www.youtube.com/watch?v=HkBLZWSj4Bg
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2010 3:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Konačno sam izašao iz kuhinje. Još sam na Viribusu imao komadić za plastificiranje, a malo sam ga i počeo šmirglati. Ipak, sad izgleda kao da je friško izvučen sa dna poslije 92 godine...

U istom su mjerilu i po tome se vidi koja je mrcina bio Viribus. A niti minolovac francuz nije bio mrvica od broda
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2010 3:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A i moj Kvisko vrijedno radi i pomaže
Natrag na vrh
Sovremenny

PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2010 9:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pa nije Viribus bio jako veliki brod, nešto malo više od 150m Laughing .....većina dreadnoughta ostalih mornarica iz doba ww1 bili su veći....
lipo napreduje, a vidin da tvoj mačak se bavi istim poslom kao i moj Laughing

Natrag na vrh
morest

Član od: 06 Sij 2009
Mjesto: ST-ŠI
PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2010 10:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zbilja odlično i impozantno izgleda Very Happy A i ovaj mačor ko da se preslikao s moga kreveta, ovako i moj leži Laughing
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Sovremenny

PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2010 10:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

svi ovako leže, moji se omota oko stabla masline i ne mrda cijeli dan dok ne ogladni Laughing

Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Sri Velj 24, 2010 1:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ti misliš globalno, ja sam lokalpatriot. Šteta što nisam mogao nikad vidjeti bojni brod uživo. Meni se i krstarica Dzeržinjski činila velikom. Uvijek sam želio napraviti model bojnog broda u mjerilu 1:100. Normalno svaki bi tražio previše mjesta, jedino je dolazio u obzir Viribus Unitis ili Radetzky jer nisu preveliki, a ipak kad ih postaviš uz model nekog sadašnjeg, stekneš dojam veličine. Ne mislim sad na one oceanske mastodonte, koji ni ne mogu biti manji.
Evo konačno sam gotov s plastikom. Usput sam skinuo i propelere i kormila i vidio da im treba dobar remont...

Poslije djelomičnog kitanja, dok sam čekao da se osuši, uredio sam i propele i kormila

Poslije kompletnog prvog kitanja slijedi sušenje i nadam se da konačno imam vodonepropusni trup (kuc,kuc u drvo) Very Happy
Natrag na vrh
Sovremenny

PorukaUpisano: Sri Velj 24, 2010 5:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Minolovac 161 Napisao/la:
Meni se i krstarica Dzeržinjski činila velikom.

pa normalno da ti se činila velikom kad i je velika. Laughing .....Viribus(152 m) je puno manji od nje(210m)......

Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Sri Velj 24, 2010 5:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ali topovi 305 i 150 xe,xe
Natrag na vrh
Sovremenny

PorukaUpisano: Sri Velj 24, 2010 5:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pa dobro sad, mi razgovaramo o dužini ne o topovima Very Happy ...152mm, ne 150....klasa Svjerdlov bila je naoružana mornaričkim topovima 152mm/57 B-38 1938.
a ča se tiće Viribusa, lipo napreduje....nego, kako si napravio čamce za spašavanje??.....kobilica, rebra i oblaganje ili neka druga metoda?...ja sam malo lijen za to raditi pa razmišljam da napravim jednog, kopiram ga i stavim ''lancune'' iznad da ne moram radit unutrašnjost.....

Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Sri Velj 24, 2010 7:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čim je zatoplilo Kvisko i ja smo na terenu. Čamce Ti radim iz punog drveta, tj dvije polovice, koje poslije zalijepim na kobilicu od furnira. Slikat ću jednog iz blizine da vidish. Lijen sam i ja , ali čim imam nekog blesavog vremena, (pijem kavu sa ženom i punicom), evo ti posla za ruke. Danas sam bacio prvu podvodnu ruku, tek toliko da vidim gdje su još greške, pa da popravim Laughing
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Čet Velj 25, 2010 1:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo, čamci u izradi

Natrag na vrh
Sovremenny

PorukaUpisano: Čet Velj 25, 2010 4:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zahvaljujem na slikama Very Happy

Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Pet Velj 26, 2010 7:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Podvodni dio je konačno gotov, bočni oklop se suši i onda konačno uređenje trupa, pa u vodu (to me veseli)
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2010 10:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo da ne ispadne da mislim samo na Viribusa (a ipak mi je sad u prvom planu) malo minolovca...
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveni brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naprijed
Stranica 4/9

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma