Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Marabu acryl boje

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Kruger

Član od: 19 Sij 2010
Poruke: 97
PorukaUpisano: Pon Velj 22, 2010 9:31 pm    Naslov poruke: Marabu acryl boje Citiraj ovaj komentar

Naletio sam slucajno na ove boje u lokalnoj papirnici (Marabu decor lack od 15ml):
http://tinyurl.com/ydf7gxy

Cijena jedne bocice je 11 kuna.
Zna li itko nesta o tim bojama, jesu li upotrebljive za bojanje nase plastike za makete?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Night Hawk

Član od: 03 Svi 2007
Poruke: 912
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pon Velj 22, 2010 9:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=10360&highlight=marabu

Ja ih tu i tamo znam koristit, ali za diorame. Makete nisam sa njima farbao. Dosta su ti guste, a što se tiče kvalitete, sasvim solidne.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Bero

Član od: 28 Pro 2008
Poruke: 775
PorukaUpisano: Pon Velj 22, 2010 9:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam nešto probao prtljati s MARABU akrilnim bojama i nisam imao dobra iskustva s AB-om. Kistom nisam probao.
Možda ti kolega Reaper može reći više, mislim da ih je on upotrebljavao i imao dobra iskustva. Meni se nije dalo više eksperimentirati s njima, sad idem samo na sigurno.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Sovremenny

Član od: 29 Sij 2009
Poruke: 951
Mjesto: Istra
PorukaUpisano: Pon Velj 22, 2010 9:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja imam nekih 10ak bočica navedenih boja......meni su dobre( za normalan kist, s AB-om nisam probao).....namjena: sve i svašta Very Happy
_________________

http://www.youtube.com/watch?v=HkBLZWSj4Bg
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Reaper

Član od: 07 Ruj 2006
Poruke: 4365
PorukaUpisano: Pon Velj 22, 2010 9:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo ti malo mog "intelektualnog vlasnistva i saznanja"..... kako bi to kolega Tole rekao.... Wink

Ok su boje.... posto su gloss, sa kistom je teze vece povrsine raditi, a kod spricanja ab-om je potrebno u vise slojeva, polako "graditi" boju, dakle malo drugaciji princip nego kod maketarskih akrila...

sasvim upotrebljive, pokusaj pitati za DECOR MAT.... iste boje samo mat, lakse se nanose i kistom i ab-om....
_________________
Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....

-=Für immer Minderheiten=-
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron