

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Reaper
 | | Član od: 07 Ruj 2006 | | Poruke: 4365 | |
|
Upisano: Sub Velj 20, 2010 1:22 pm Naslov poruke: Prozirno.... nesto |
|
|
Kao prvo, isprike na glupavom naslovu teme, ali u predvidjenom prostoru ionako ne mogu napisati nista smislenije....
Da pojasnim....
Trazim "nesto" poput prozirnog resina (clear resin), dakle nekakvu smjesu, kemiju, bilo sto, sto kad se osusi bude prozirno. Cvrstoca i nije od velike vaznosti, dok god drzi svoj oblik, moze biti i savitljivo, moze biti bilo kakvo, samo da je prozirno. Mozda kakav prozirni gel, ili nesto. I da, mora biti dovoljno tekuce da se moze ili uliti ili kistom nanjeti.....
Ne mili mi se bas narucivati tako nekakvu kemiju izvana, posto mi treba par kapi (doslovce), trebam par komadica napraviti tako prozirna, a i neda mi se cekati sad mjesec dana dok to stigne. Zna li itko nekakav proizvod dostupan kod nas koji ima goreopisana svojstva? Ova ekipa sto radi vodu, muljeve, blata i slicna cuda na dioramama mozda? Sto koristite?
Ili, ako ima dobra dusa koja bi htjela prodati (posuditi, iznajmiti) par kapi toga sto oni koriste, jasno uz odgovarajucu naknadu? _________________ Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....
-=Für immer Minderheiten=- |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Bero
| | Član od: 28 Pro 2008 | | Poruke: 775 | |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Reaper
 | | Član od: 07 Ruj 2006 | | Poruke: 4365 | |
|
Upisano: Sub Velj 20, 2010 2:06 pm Naslov poruke: |
|
|
moze rijec, dvije o tom proizvodu? kako se radi s njime?
Nebih ti "otkidao od usta", ali ako ne pronadjem nista sto mi moze posluziti, biljezim se sa stovanjem za nekakvu manju kolicinu toga.....
EDIT - evo vidim imaju u balisti "mirnu vodu", kao i nekakav "extra tezak gel".....
Koliko je to prozirno, koliko je to cvrsto, koliko je sposobno zadrzati oblik po nekakvom detalju? Koliko se susi? Uh....  _________________ Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....
-=Für immer Minderheiten=- |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Bero
| | Član od: 28 Pro 2008 | | Poruke: 775 | |
|
Upisano: Sub Velj 20, 2010 2:18 pm Naslov poruke: |
|
|
Čuj stvarno je full prozirno.
Na bočici piše isto što i na ovoj stranici pod Description:
http://www.ccgarmory.com/vawaefstwa.html
Možda neka netko još kaže štogod o tome ako zna iz prakse. Ja sam ga par puta koristio upravo za neke lokve i sl. i bio sam jako zadovoljan.
Za lokvice je idealan i u jednom sloju, a za neke jezgrovitije oblike morao bi u više slojeva s međusušenjem naravno. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Reaper
 | | Član od: 07 Ruj 2006 | | Poruke: 4365 | |
|
Upisano: Sub Velj 20, 2010 4:31 pm Naslov poruke: |
|
|
ne zvuci lose, po opisu, to bih mogao uliti u kalup, 2-3mm debelo, kad se osusi izvaditi, i rijesiti svoj problem.... hmm.... _________________ Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....
-=Für immer Minderheiten=- |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| hemza
 | | Član od: 06 Ožu 2008 | | Poruke: 208 | |
|
Upisano: Sub Velj 20, 2010 5:02 pm Naslov poruke: |
|
|
| Imam ti ljepilo za plexiglas,to je u biti tekući plexiglas.Kad se osuši prilično je tvrd.Nedostatak mu je što se kod sušenja dosta smanji,ali zadržava formu kalupa.Lako se polira. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Reaper
 | | Član od: 07 Ruj 2006 | | Poruke: 4365 | |
|
Upisano: Sub Velj 20, 2010 5:20 pm Naslov poruke: |
|
|
to je malo problem, sto se skuplja..... no evo, kolega bero ce mi poslati malo svoje kemije, pa cu vidjeti, mislim da ce to biti to, ako ne, javim se opet, mozda se jos netko necega sjeti u medjuvremenu..... _________________ Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....
-=Für immer Minderheiten=- |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|