Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

nepoznati brod

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> A što je ovo na fotki?!?
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
morest

Član od: 06 Sij 2009
Mjesto: ST-ŠI
PorukaUpisano: Pet Sij 08, 2010 3:37 pm    Naslov poruke: nepoznati brod Citiraj ovaj komentar

Imam jedno pitanje. Nedavno sam došao u posjed ove fotografije ratnog broda, ali nažalost neznam o kojem se brodu radi, pa s obzirom da ovdje ima dosta meštara na tome području vjerujem da ću dobiti odgovor. Very Happy Unaprijed zahvaljujem na pomoći i odgovorima.
Prodavač je tvrdio da je brod slikan u našim krajevima tj. bio je u posjetu u vrijeme Kraljevine Jugoslavije. Koliko se vidi zastava sigurno nije ona od Kraljevine Jugoslavije, sliči na Njemačku, jer koliko vidim ima crni križ na trobojki. Nažalost malo je svjetlija, pa ću je probati naknadno potamniti.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Sovremenny

Član od: 29 Sij 2009
Mjesto: Istra
PorukaUpisano: Pet Sij 08, 2010 4:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mislim da se radi o jednoj jedinici iz njemačke klase lakih krstarica "K", ponekad ju zovu i klasa Königsberg...rekao bi da je Köln, ali nisam siguran.....na krmi je zastava Reichsmarine-a, mornarica Weimarska Republike, ...1935 mijenja ime u Kriegsmarine....

http://www.youtube.com/watch?v=HkBLZWSj4Bg
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kuki

Član od: 27 Svi 2008
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Sij 08, 2010 4:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da je to 'K' klasa njemačkih krstarica

KMS Koningsburg ili KMS Karlsruhe
morest

PorukaUpisano: Pet Sij 08, 2010 9:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala vam obojici na brzim odgovorima Very Happy Znači period odgovara, zastava je Reichsmarine, što znaći da je prije dolaska Hitlera na vlast jer se kasnije zastava mijenja, zar ne? Zanima me još ako netko zna jeli moguće da je ovaj ili neki slični njemački brod, tu mislim naravno na krstarice, bili u posjetu Kraljevini Jugoslaviji tokom 1930-tih godina?
Natrag na vrh
Essex
Gost
PorukaUpisano: Sub Sij 09, 2010 1:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo ti je KÖNIGSBERG. Zastava se doduše je promijenila Hitlerovom uredbom iz rujna 1935., ali su vam izostanak katapulta i originalni jarbol jasno sugerirali da je fotografija snimljena prije 1935.
Kao zastavni brod kontraadmirala Gladischa, zapovjednika Izviđačke eskadre (B.d.A. - Befehlshaber der Aufklärungsstreitkräfte), KÖNIGSBERG je na svom školskom krstarenju Mediteranom između travnja i lipnja 1930. posjetio mnoge luke, među kojima i Split
Natrag na vrh
morest

PorukaUpisano: Sub Sij 09, 2010 10:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala puno Essex, zbilja vrijedne informacije, znaći prodavač je ipak u pravu kad je rekao da je ovaj brod bio u posjetu mornarici Kraljevine Jugoslavije, točnije Splitu početkom 30tih. Teško je reći gdje je slikano, kod nas ili negdje drugo jer nema nikakvih zemljopisnih detalja, ali drago mi je da je priča potvrđena a fotografija mi je samim time još draža. Very Happy
Imam još jednu fotografiju istoga broda pa ju mogu postaviti, a temqa se može pomaknuti jer brod više nije nepoznat Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> A što je ovo na fotki?!? Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma