Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Jedrenjak

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Johnny_IC
Gost
PorukaUpisano: Sri Velj 08, 2006 5:53 pm    Naslov poruke: Jedrenjak Citiraj ovaj komentar

Ovaj jedrenjak je prošao uz sam brod mog frenda koji plovi na strancu..... Exclamation Exclamation

Jedrenjak je bio stvarno u vrhunskom stanju..... Very Happy

Natrag na vrh
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Velj 08, 2006 7:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jel to Sea Cloud - čini mi se da je ovaj ipak nešto manji?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Darijo
Gost
PorukaUpisano: Sri Velj 08, 2006 9:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

meni se čini da ovo nije S.C. Ovako se nebi reklo
Natrag na vrh
Darijo
Gost
PorukaUpisano: Sri Velj 08, 2006 10:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ov je S.C II prošle godine ispred Dubronika. Slika je jako loša jer je sikano običnim Fotoaparatom pa prebaćeno na CD.

Natrag na vrh
sea wolf

Član od: 12 Stu 2005
Mjesto: Mali Lošinj
PorukaUpisano: Čet Velj 09, 2006 8:09 pm    Naslov poruke: Jedrenjak Citiraj ovaj komentar

ovo mi jako vuče na nekadašnjeg Jadrana od Jugomornarice,ali pogledati ču malo u moju arhivu Question Question Question
Darijo
Gost
PorukaUpisano: Čet Velj 09, 2006 8:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

johnny, ajde molim te ako imaš još koju slikicu ovog jedrenjaka da staviš. Meni se čini da je ovo Danmark ali NISAM siguran Embarassed
Natrag na vrh
Johnny_IC
Gost
PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2006 2:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Darijo Napisao/la:
johnny, ajde molim te ako imaš još koju slikicu ovog jedrenjaka da staviš. Meni se čini da je ovo Danmark ali NISAM siguran Embarassed

Nemam više fotki, to mi je frend slikao s broda i to je to, a neke veće pojedinosti niti on ne zna, jer je bio u prolazu...... Sad
Natrag na vrh
Darijo
Gost
PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2006 11:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ok np. Ostajem pri mišljenju da se radi o Danmarku ali NISAM siguran. Embarassed
Natrag na vrh
Alaska

Član od: 08 Svi 2007
Mjesto: Njemacka
PorukaUpisano: Sub Svi 19, 2007 2:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svakako je danski (zastava), a po broju i rasporedu slova mora biti DANMARK, jer bi blizanac GEORG STAGE imao vece i dvodijelno ime... Brod je ocito renoviran i novo bojan, ja se sjecam starih fotki s tamnim trupom.
hemza

Član od: 06 Ožu 2008
PorukaUpisano: Sub Tra 05, 2008 10:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovaj jedrenjak je napravljen u brodogradilištu Blohm und Voss u Hamburgu.Na fotki gdje je prikazan zadnji dio ne mogu dokučiti kako se zove.Ovakvih jedrenjaka je napravljeno 13. Od njih 13 znam za Gorch Fock 1933g kasnije preimenovan u Sovjetski Tovarich a 2003g. vračen je Njemačkoj i ponovno preimenovan u Gorch Fock,Albert Leo Schlageter kasnije preimenovan u Portugalski Sagres,Rumunjska Mircea,Danski Danmark(za koji ne vjerujem da je taj jer je još 1972g. preimenovan u Američki USCGB Eagle) Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
vedro
Gost
PorukaUpisano: Sri Tra 30, 2008 1:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I sta je najbitnije neodoljivo podsjeca na Jadran koji je istih godina gradjen, a gdje drugdje, u Hamburgu.

mislim da postoji velika vjerojatnost da su radjeni, ako ne po istom, onda po vrlo slicnom nacrtu.
Natrag na vrh
Alaska

Član od: 08 Svi 2007
Mjesto: Njemacka
PorukaUpisano: Čet Svi 01, 2008 8:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mala korektura za GORCH FOCKA: Rusi nisu vratili prvi, nego je gradjen cetvrti (novi) brod istog tipa s istim imenom. Postoji opsiran clanak o GORCH FOCKU (II) u jednom od "Hrvatskih vojnika" srednje serije. Tocne sudbine prva tri cu vam isto napisati, a sad trazim ovaj brod s fotki.
pp5d6

Član od: 28 Svi 2006
Mjesto: Grad na sredini hrvatske obale
PorukaUpisano: Sri Pro 23, 2009 5:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma