Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Izložba - STOLJEĆE RATNOG ZRAKOPLOVSTVA U HRVATSKOJ
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Pet Pro 18, 2009 10:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dođoh sutra po otvorenju izložbe napraviti par snimaka ovoga iznimnog događaja u miru Gospodnjem i ......

Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Pet Pro 18, 2009 10:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

morest

Član od: 06 Sij 2009
Mjesto: ST-ŠI
PorukaUpisano: Pet Pro 18, 2009 2:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zbilja izgleda odlično Very Happy Malo mi je datum trajanja nezgodan i kratak, pa neću biti u mogućnosti pogledati ju uživo, ali nadam se da će se izložba u neko vrijeme uputiti malo južnije (ali ne i tužnije), jer vjerujem da bi zainteresiranih da pomognu u organizaciji ali i da razgledaju, svakako bilo. U međuvremenu dok čekam da vidim uživo, može li malo bolja slika ovih vitrina u kojima su raznih predmeti, pretpostavljam raspoređeni po razdobljima, naravno ako je netko slikao.Na taj će mi način vrijeme čekanje brže proći, ali ne i želja da razgledam izložbu Very Happy
A također me zanima jeli moguće nabaviti nekakav katalog izložbe ili barem poster neki?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
sgt.dautanec

Član od: 28 Lis 2005
Mjesto: ZG
PorukaUpisano: Sub Pro 26, 2009 12:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

odlicno je,reko mi i jeras,te se nadam da cu se jedan dan, iduci tjedan, zaletit do muzeja.

jeras mogo si rec,mozda imam i ja nekakvih 'rekvizita' da upotpunim izlozbu!

Cool
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Pro 31, 2009 5:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo jučer sam uspio obići izložbu i oduševljen sam ,svakako preporučam svima da odu.
Fotke su odlične, ima dosta zanimljivih koje koriste i nama maketarima,a oduševili su me i natpisi i objašnjenja pokraj fotki koji su iscrpni i popunili su mi neke rupe koje sam imao u određenim stvarima.
Svaka pohvala autorima na trudu i otvaranju svojih kolekcija, jedino se nadam da će i katalog/monografija uskoro, obavezno ju kupujem!
prelude

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Čet Sij 14, 2010 3:18 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala svima na pohvalama i podršci, a oni koji još nisu stigli, napominjem da je izložba službeno otvorena samo još do petka (15.01.). Da li će biti prolongiranja u ovom času još ne znam, pa ako bude - napišem naknadno. Evo i jedna vrlo pozitivna recenzija, za one koji se još predomišljaju ... U svakom slučaju, hvala Damire na iscrpnosti i komplimentima:

http://www.hrcappuccino.org/articles/misc/Stoljece.htm
Natrag na vrh
CCCP
Administrator
Član od: 14 Ožu 2009
PorukaUpisano: Čet Sij 14, 2010 10:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a zašto barem još u subotu ne ostave? ja nebum stigo zbog škole....
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
SZVO

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Slavonski Brod/Zagreb
PorukaUpisano: Ned Sij 08, 2012 7:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,
dižem temu iz mrtvih da bih pitao ima li štogod od najavljene publikacije/knjige o 100 godina zrakoplovstva? Ovo pitanje je postavljeno na jednom drugom forumu ali mislim da bi se ovdje mogli dobiti (bilo kakvi) odgovori. Prošlo je ohoho od izložbe a najavljene knjige nema niodkuda Sad
Gost
PorukaUpisano: Ned Sij 08, 2012 7:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

SZVO Napisao/la:
Pozdrav,
dižem temu iz mrtvih da bih pitao ima li štogod od najavljene publikacije/knjige o 100 godina zrakoplovstva? Ovo pitanje je postavljeno na jednom drugom forumu ali mislim da bi se ovdje mogli dobiti (bilo kakvi) odgovori. Prošlo je ohoho od izložbe a najavljene knjige nema niodkuda Sad

Mozda je doslo do nesporazuma, ako si kao "najavu" knjige shvatio moju recenziju izlozbe:

http://www.hrcappuccino.org/articles/misc/Stoljece.htm

Ja sam stavio naslov "...izlozba koja zasluzuje knjigu", jer zaista mislim da zasluzuje. No cini mi se da autori takvu mogucnost nisu spominjali.
Ili...?
Natrag na vrh
SZVO

PorukaUpisano: Ned Sij 08, 2012 8:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U prvom postu na ovom topicu "prelude" je napisao:
Citat:
Ujedno napominjemo da je u pripremi i popratni tematski katalog/knjiga uz ovu izložbu. Iz tehničkih razloga nije ga se stiglo tiskati već za otvaranje izložbe, no o promociji istog, kao i mogućnosti njegove nabave izvjestiti ćemo vas naknadno.

PorukaUpisano: Pon Sij 09, 2012 12:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

SZVO Napisao/la:
U prvom postu na ovom topicu "prelude" je napisao:
Citat:
Ujedno napominjemo da je u pripremi i popratni tematski katalog/knjiga uz ovu izložbu. Iz tehničkih razloga nije ga se stiglo tiskati već za otvaranje izložbe, no o promociji istog, kao i mogućnosti njegove nabave izvjestiti ćemo vas naknadno.

Poštovani kolega,

Kao jedan od autora ovog projekta tj. izložbe i najavljenog kataloga, sa žaljenjem moram konstatirati da jesi u pravu - katalog jest bio najavljen (obećan), ali do sada nije realiziran. Stoga se i osjećam dužnim odgovoriti. I tu nemam izbora nego prevaliti odgovornost za to ponajprije na drugu stranu (tj. na Vojni muzej kao organizatora izložbe odn. izdavača/nakladnika kataloga), koja nije ispoštovala realizaciju tog projekta do kraja - kako je to bilo zamišljeno tj. dogovoreno.

Ne bih sada i na ovom mjestu o razlozima za to jer je cijela priča o svemu tome malo složenija, ali nije potrebno puno mašte da se dokuči da je Vojni muzej "na sisi" MORH-a, odn. državnog proračuna, a znamo kakva je situacija ... Ne kažem da to može i smije biti opravdanje, ali tako jest. No, bez obzira na to, apeliram da se sad po forumima ne razvlači neka velika rasprava o tome, jer nema smisla. Ali možeš linkati ovo moje očitovanje na forum na kojem je netko postavio to pitanje. Ukoliko te pak podrobnije zanimaju neki detalji etc., to možemo uz kavu u prilici ... Wink
Jer ako je itko želio da to bude izrealizirano to smo mi autori, koji smo uložili mjesece truda i vremena da to priredimo, a pored toga smo dovedeni i u situaciju da nekim donatorima (foto i ostalog) materijala ostanemo dužni na katalogu koji smo im najavili i obećali. A vjerujte da je ono što ste vidjeli tek dio onoga što je trebalo biti prezentirano u spomenutom katalogu.

Unatoč gornjem, mi autori, kao vlasnici prava na pisanu i veliku većinu foto građe koja je bila prezentirana na izložbi (kao i onu koja nije) promišljamo o modusu i obliku na koji bi ipak sav taj materijal izdali i od toga nismo odustali. Jasno, ne kao katalog (jer je to passé), već kao knjigu. Jer bilo bi šteta da to nemate prilike prolistati i doma, kada ste se već morali smrzavati u TMZ-u ... I to u vlastitom ili izdanju nekog nakladnika. No, o-tom-potom, tj. kada dođe do realizacije toga, svakako ćete svi skupa biti obaviješteni.

Hvala na razumijevanju,
R. Čopec
Natrag na vrh
SZVO

PorukaUpisano: Pon Sij 09, 2012 9:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na objašnjenju g. Roberte. Budem prenio vaš post na drugi forum.

PorukaUpisano: Sub Pro 01, 2012 2:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo, zadovoljstvo mi je najaviti da smo još do isteka ove kalendarske godine uspjeli ispuniti obećanje odn. oživotvoriti najavu iz mog prethodnog posta ovdje ...

Više na novom topicu:
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?p=250139#250139

R. Čopec
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma