Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-16B 1/72 revell

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
martin

Član od: 12 Ožu 2006
Mjesto: Vrsar
PorukaUpisano: Pet Ožu 24, 2006 10:19 pm    Naslov poruke: F-16B 1/72 revell Citiraj ovaj komentar

Evo moj prvi rad s zračnim kistom,dosada je obojan i treba još popraviti neke stvari vi čete već vidjeti a ,ja se nadam uspjeti..
Savjetujte me molim vas kako dalje..
1. gloss lak
2. dekali
3. gloss lak
4. wash, kakav za f16?
5.matt lak
da li bi tako bilo ok?

malo slika :

pri radu

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Ožu 25, 2006 2:24 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako fino izgleda samo šteta što nisi pokitao spoj trupa iza kabine.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
imwhoim01
Gost
PorukaUpisano: Sub Ožu 25, 2006 10:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nije lose za prvi rad s airbrushem Wink
A koji airbrush koristis?
Natrag na vrh
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Sub Ožu 25, 2006 10:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

4,5,6 slika...... te sve spojeve (znaci kod motora, i prednjeg i zadnjeg dijela trupa) si trebao zakitati, ovako mi djeluje prevelika rupa od spoja...
inace, izgleda ok.....
Natrag na vrh
martin

Član od: 12 Ožu 2006
Mjesto: Vrsar
PorukaUpisano: Sub Ožu 25, 2006 3:24 pm    Naslov poruke: revell starter class Citiraj ovaj komentar

Koristio sam starter class airbrush od revell-a, najjednostavniji čini mi se.
Nije precizan pa se mora dosta maskirati,inače radi prilično ok.
Da li je gore naveden raspored za nastavak rada na maketi ok?kakva su vaša mišljenja o tome kakav wash i weathering bi trebao imati F-16?
Ja nisam najodlučniji u tome, dosta slika sam vidio gdje izgledaju prilično u dobrom stanju , friško ofarbani ili barem u dobrom stanju.
Što me savjetujete?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Uto Ožu 28, 2006 8:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

starter class radi dobro svoj posao jedino sto moras maskirati jer nije predvidjen za freehand farbanje....

Sto se tice washa, po meni si u pravu...postoje slike aviona u svim stupnjevima zaprljanja, od djevicanski cistih pa do izuzetno prljavih.... probaj potraziti sliku konkretnog aviona (znaci oznake i eskadrila) pa vidi u kakvom su stanju bili...... obicno su ti avioni s nekih meetinga, natjecanja i sl bili cistiji od onih koji su se upotrebljavali svakodnevno...logicno.....
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma