Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Sherman, bojanje podvozja

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2006 7:56 pm    Naslov poruke: Sherman, bojanje podvozja Citiraj ovaj komentar

Evo pitanja za meštre oklopa (od zadrtog zrakoplovka):

Kojim redom sastavljati/bojati podvozje Shermana, a da se najmanje ispatim? Radim M4 Vertical Volute Suspension, i zanima me da li prvo obojati hmm...nema prave riječi...kotače koji pritišću gusjenice na tlo...u OD boju i gazne površine u boju gume, pa onda to maskirati i sastaviti ostatak ogibljenja, ili sve sastaviti pa obojati u OD, pa bojati gazne površine u boju gume, ili kako..? Al' sam ga zakomplicirao...ali svaki savjet je dobrodošao..posebno ako je provjeren Laughing
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2006 8:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja recimo uvijek farbam gazne površine zadnje .
Napravim šablonu i vudri .
Neke se sitnice uvijek mogu popraviti finim kistom .

Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2006 8:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kakvu šablonu?
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2006 8:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kružnica kojom se prekrije kotač bočno , umanjen za visinu gazne
površine .
Ja sam to radio od papira i pričvrstio za kotač maskolom .
Tako da mi je trajala za sve kotače .
Imam i jedau gotov set original od eduarda .
Milina za raditi .

Very Happy Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2006 8:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Aha...a to onda kotače pofarbaš prije ljepljenja na nosače?
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2006 8:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tako je .
A sve ostalo je redosljed koji tebi najbolje odgovara .

Very Happy Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2006 8:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zahvaljujem, idem na posao Very Happy
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2006 9:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Eto, ide super! Hvala bebonja Pivo Šablone sam napravio probijačem (''lohajznom'') od pik trake.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma