Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Ima li ovaj topic veze s ovom temom?
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Uto Lis 28, 2008 4:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

falanga92 Napisao/la:
Može li biti u pitanju zastava za signalizaciju, nešto slično smo viđali kod auto moto utrka.

Ja sam mislio da bi šator sa hrvatskim grbom mogao lako bit i komad zarobljene opreme koji je po potrebi poslan ko zna gdje.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
werewolf

Član od: 21 Velj 2008
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Lis 28, 2008 4:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Na uvecanju slike vidi se da grb vise slici zastavi, cak i ako se prati gornji red kockica vidi se linija vijorenja i nagiba, i jedno pitanje, da li postoje igdje koje fotke sa satorima koji imaju sahovnicu?
PS Onaj auto nije niti jedan od gore navedenih.

Član od: 21 Sij 2007
PorukaUpisano: Uto Lis 28, 2008 8:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo uvećana fotka gdje se vidi da nije grb nego zastava
Natrag na vrh
Mirko S. Zlikovski

Član od: 25 Ožu 2008
PorukaUpisano: Sri Lis 29, 2008 9:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Minesweeper Napisao/la:
Evo uvećana fotka gdje se vidi da nije grb nego zastava

Told you so... Cool

Uostalom, zarobljenike ne bi drzali u satoru nasred uzletista, a jos manje oznacavali sator zastavom njihove nacionalnosti!

Auto je valjda neki talijanski, ako se radi (a vrlo vjerojatno se radi) o Italiji, mozda cak i prije 1945. Zapravo, slika bi mogla datirati od invazije na Siciliju do ljeta 1945., jer se ne vide oznake na avionu.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Sri Lis 29, 2008 10:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grčka
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
kinfa-t

Član od: 19 Kol 2006
Mjesto: ZAGREB
PorukaUpisano: Sri Lis 29, 2008 10:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja još uvijek ne vidim zastavu....
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Lis 29, 2008 10:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zastava je definitivno, a boje na njoj mogu biti i npr. kombinacija žuto-crna koja se koristi i danas na npr. aerodromskim vozilima? Zvonik "na preslicu" je definitivna potvrda da se radi o Mediteranu. I Grčka i Italija su izgledne lokacije.

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
hornet

PorukaUpisano: Sri Lis 29, 2008 1:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Ja još uvijek ne vidim zastavu....

Ni ja a na uvečanoj fotki se, baš suprotno, vidi kako je grb/oznaka sastavni dio šatorskog krila

Konture natezanja krila su vidljive i na samom grpu ponajviše baš na dijelu gdje se nalazi stup šatora (lijevi rub grba)

No dakako da se slažem kako to nemora značiti da je hrvatski
Natrag na vrh
kinfa-t

PorukaUpisano: Čet Lis 30, 2008 11:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Zastava je definitivno, a boje na njoj mogu biti i npr. kombinacija žuto-crna koja se koristi i danas na npr. aerodromskim vozilima? Zvonik "na preslicu" je definitivna potvrda da se radi o Mediteranu. I Grčka i Italija su izgledne lokacije.

ALi da je baš prvo polje bijelo i u obliku štita..a još uvijek ako je NDH/Hrvatska zastava ne vidim konture linija crven/bijel/plav...mislim da je velik kontrast po boji i paton broju da bi bilo sve sivo.
Mislim da je to neka ''zakrpa'' ili print na šatoru...makar nemora bit Hrvatski grb već nešto stoto..i Njemci i Austijance,Česi,Poljaci imaju šahovnice u pokrajnskim grbovima(utjecaj Hrvata Very Happy ) pa može bit da je nekaj od toga.

PorukaUpisano: Čet Lis 30, 2008 11:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

kinfa-t Napisao/la:
Grunf Napisao/la:

ALi da je baš prvo polje bijelo i u obliku štita..a još uvijek ako je NDH/Hrvatska zastava ne vidim konture linija crven/bijel/plav...mislim da je velik kontrast po boji i paton broju da bi bilo sve sivo.
Mislim da je to neka ''zakrpa'' ili print na šatoru...makar nemora bit Hrvatski grb već nešto stoto..i Njemci i Austijance,Česi,Poljaci imaju šahovnice u pokrajnskim grbovima(utjecaj Hrvata Very Happy ) pa može bit da je nekaj od toga.

Ma ovo sa zastavom se i nije mislilo na zastavu NDH već da je to nešto poput zastave na cilju automoto utrka ili nešto poput ove

naravno da uopće ne mora značiti da su polja crveno-bijela.

Uglavnom ja i nadalje mislim kako je to nekakva zakrpa, kako si to rekao, na šatoskom krilu
Natrag na vrh
kinfa-t

PorukaUpisano: Pet Lis 31, 2008 12:50 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tak već da..ja sam krivo shvatio Very Happy

Član od: 21 Tra 2006
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Pon Stu 03, 2008 6:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Obratite pažnju na to da na zastavi ili šta god da je postoje samo 4 vertikalna polja. Dakle teško da je u pitanju hrvatski grb.

Na samoj levoj ivici fotografije ispred hangara nalazi se parkiran još jedan avion.

Ispod leve ruke oficira/vojnika koji stoji iza ovog koji je se popeo na Saimana nazire se svetla traka (?) koja ne ide oko celog trupa.

Automobil čini mi se ima volan na levoj strani, dakle nije britanske proizvodnje.

Aerodrom je veliki i dobro polupan, znači da se nalazi na teritoriji neke od zemalja sila Osovine ili okupiranoj od njih (jer su samo Saveznici u vreme kada su se zarobljavali italijanski avioni mogli tako da udese neki aerodrom), kao što je primećeno na Mediteranu; ja bih novac uložio na Italiju.

.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma