

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| VooDoo
 | | Član od: 27 Lis 2005 | | Poruke: 319 | | Mjesto: Zagreb / Ravnice |
|
Upisano: Pon Ruj 08, 2008 10:19 am Naslov poruke: Stalak za avion u letu ( bez podvozja ) |
|
|
Dakle za pocetak mislim raditi avione bez podvozja pa me zanima sljedece:
1) kako zatvoriti rupe u podvozju, jednostavno dijelove koji su otvoreni zatvoriti (ostanu male rupe, pretpostavljam da je to normalno rupe su cca 1mm kod spojeva ) ili te rupe kititati da se potpuno zatvore
2) kako napraviti i od cega stalak, nesto kao tipa prozirna izvinuta cjevčica i drveni ili vec od necega stalak kao uteg koji ce drzati avion ( ovo me vise zanima, kako izraditi sto jednostavnije i sto jeftinije i od cega )
Hvala na pomci  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| torax
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 2398 | | Mjesto: zagreb |
|
Upisano: Pon Ruj 08, 2008 10:27 am Naslov poruke: |
|
|
pa ak si bas freak za tocnost onda ti zracnost od 1 mm kod vrata podvozja nikak nece hodat jer bi to u stvarnosti znacilo da je razmak izmedu vratasca 7,2 cm, pretpostavljam da govoril o 72-ci....kod aviona sve poprilicno dobro "dihta" ....nisam ekspert za avione, al mislim da bi trebalo zakitat te rupe i samo u njih urezat liniju di se dodiruju vratasca... _________________ "Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen". |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Boris G.
 | | Član od: 03 Ruj 2007 | | Poruke: 3973 | | Mjesto: SPLIT |
|
Upisano: Pon Ruj 08, 2008 1:08 pm Naslov poruke: |
|
|
Koliko sam ja do sada imao iskustva (a radim najviše 72-ojke), većina proizvođača maketa uvijek daje i opciju sa uvučenim stajnim trapom, tako da s tim ne bi trebao imat nikakvih problema (naravno, uvijek postoje iznimke od pravila, ali tu onda rješavanje problema ovisi o samoj dotičnoj maketi).
A što se stalka tiče, probaj improvizirat, tu je teško dat neki konkretan odgovor.
Ja se sjećam nekih davnih vremena kad je 80% maketa zrakoplova u 1/72 već dolazilo sa stalkom u kutiji.
Evo, kupio neki dan Zvezdinog BIS-a, i ima stalak u kutiji!  _________________ MAK "Reoplan" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pon Ruj 08, 2008 1:45 pm Naslov poruke: |
|
|
Boris je već odgovorio na prvo pitanje. Većina proizvođača daje mogućnost zatvaranja stajnog trapa, pa uz malo kirurgije ne bi bilo teško ni prilagoditi one koji za to nisu predviđeni. Meni se sviđaju postolja koja su u obliku crne podloge sa natpisom i zakrivljene čelične žice 1mm na kojoj je fiksirana maketa. Možda ne bi bila loša neka prozirna plastična podloga od Plexi stakla... _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Shinobi
 | | Član od: 05 Pro 2007 | | Poruke: 1981 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Čet Ruj 11, 2008 1:20 pm Naslov poruke: |
|
|
Sto se tice prozirne cjevcice/sipkice a da probas sa onom sipkicom koje budu na venecijanerima, imas pune i suplje, kad se zagriju mogu se savijati(radio angeleyes-e od njih, provjereno) i mozes ih dobiti za neku mizeriju kod bilo koga ko se bavi doticnim roletama. _________________ Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting "HOLLY SHIT...WHAT A RIDE!!" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|